Cris Cyborg Justino

Kolejny artykuł z serii Panorama, w którym przedstawimy potencjalne pojedynki do zestawienia po gali UFC Fight Night 95.

Cris Cyborg vs. Germaine de Randamie

Brazylijka Cristiane Justino nie zawiodła swoich fanów występem na UFC Fight Night 95. Cyborg rozprawiła się z Liną Lansberg bez większych problemów, skutecznie obijając Szwedkę przez 2 rundy. Organizacja nie ma zamiaru na ten moment tworzyć kategorii piórkowej dla kobiet więc Cris będzie nadal walczyć w catchweight do 140 funtów. Ciekawą opcją na walkę w tym limicie wagowym jest Germaine de Randamie. Holenderka uwielbia walczyć w stójce. Jej warunki fizyczne z pewnością pozwoliłyby jej na występy w kategorii piórkowej więc nie będzie w tym aspekcie odstawać od Brazylijki. Pojedynek dwóch, agresywnie walczących kobiet z pewnością byłby ciekawą atrakcją dla fanów sportów walki. Warto zaznaczyć, iż jeszcze niedawno krążyła plotka na temat takiego zestawienia, jednakże nie doszło ono do skutku. Cyborg powinna nadal wygrywać swoje pojedynki w dominującym stylu, budując swoją legendę w UFC.

Renan Barao vs. Yair Rodriguez

Renan Barao nie ma ostatnio najlepszej formy. Brazylijczyk od zawsze dominował swoich rywali. Niestety dla Barao, w ostatnich walkach nie wyglądał on tak dobrze jak w przeszłości. Walka z Noverem na gali w Brazylii nie była, delikatnie mówiąc, najlepszym występem Renana w oktagonie UFC. Co ciekawe, w tym momencie nie jest on nawet uwzględniony w rankingu organizacji. W kolejnej walce Barao mógłby zawalczyć z efektywnym Yairem Rodriguezem.  Meksykanin jest w tym momencie plasowany na 11 miejscu w rankingu kategorii piórkowej. Jeśli Rodriguezowi udałoby się pokonać byłego mistrza UFC, z pewnością pomogłoby mu to w otrzymaniu walki z absolutnym topem dywizji piórkowej. Barao w walce z perspektywistycznym zawodnikiem może w końcu pokazałby to, co widzieliśmy w jego wykonaniu w przeszłości – wielkie pragnienie skończenia walki przed czasem. Jeśli Brazylijczyk w końcu odnalazłby formę z przeszłych występów, moglibyśmy być świadkami cudownych wymian w stójce.

Roy Nelson vs. Francis Ngannou

„Big Country” na gali w Brazylii pokazał, że nadal trzeba liczyć się z jego prawą ręką. Nelson ustrzelił Antonio Silvę pięknym ciosem, którym posłał „Big Foota” na deski. Roy od zawsze bił się z zawodnikami z czołówki dywizji królewskiej. Jego styl jest niezwykle niebezpieczny dla każdego rywala. Teraz organizacja mogłaby zestawić Amerykanina z jednym z najmłodszych zawodników czołówki tej kategorii – Francisem Ngannou. Obaj są obdarzeni potężnym ciosem. Roy byłby ciekawym wyzwaniem w tym momencie kariery Ngannou, który nie walczył jeszcze z żadnym zawodnikiem plasowanym w rankingu. Taki pojedynek byłby dobrą okazją dla Francuza do zdobycia uwagi większej ilości widzów UFC.

Francisco Trinaldo vs. Evan Dunham

„Massaranduba” w sobotnią noc w dobrym stylu pokonał Paula Feldera przez TKO. Brazylijczyk rozciął łuk brwiowy Amerykanina, przez co lekarz nie miał wyboru – musiał przerwać walkę. Tym samym, Trinaldo przedłużył swoją serię zwycięstw do siedmiu. Innym zawodnikiem, który jest ostatnio w świetnej dyspozycji jest Evan Dunham. Brazylijczyk wygrał niedawno pojedynek z Rickiem Glennem na gali UFC Fight Night 94. Zawodnicy mają podobny styl – uwielbiają wywierać presję na swoich rywalach. Taki pojedynek miałby duży potencjał na bardzo zaciętą batalię w oktagonie.

Erick Silva vs. Tarec Saffiedine

„Tiger” w sobotę pokonał faworyzowanego przed starciem Luana Chagasa po wojnie w oktagonie. Chagas kilkukrotnie posłał Silvę na deski, jednakże ten zdołał przetrwać potężne ciosy Luana, żeby w 3 rundzie pojedynku w efektywny sposób zajść za jego plecy i poddać rywala duszeniem. Brazylijczyk w kolejnej walce dla UFC mógłby zmierzyć się z innym efektownym uderzaczem, Tareciem Saffiedinem. Belg w ostatniej walce uległ Rickowi Story’emu, jednakże w tym momencie nadal plasowany jest w pierwszej 15 rankingu UFC. Silva od zawsze uważany był za niezwykły talent. Walka z Saffiedinem mogłaby być dobrą okazją dla Silvy, aby udowodnić, iż należy on do czołówki kategorii półśredniej.

17 KOMENTARZE

 1. maras

  Dobra robota @baju Pewnie musiałeś ominąć jeden odcinek jakiegoś podcastu, więc doceniam poświęcenie :fly:

  Nope, słuchałem w trakcie JRE z Georgem Perezem. Polecam, ciekawa postać.

 2. baju

  Nope, słuchałem w trakcie JRE z Georgem Perezem. Polecam, ciekawa postać.

  Rogan chyba sika i sra w tym studiu. Ile on odcinków wypuszcza tygodniowo? 😀

 3. maras

  Rogan chyba sika i sra w tym studiu. Ile on odcinków wypuszcza tygodniowo? 😀

  W chu. Kilka tygodniowo, zależy. Czasem gość po gościu w studiu. Podobno pęcherz już stalowy. Większość podcastów to 3h+ bez przerwy. 🙂 Maszyna.

 4. baju

  W chu. Kilka tygodniowo, zależy. Czasem gość po gościu w studiu. Podobno pęcherz już stalowy. Większość podcastów to 3h+ bez przerwy. 🙂 Maszyna.

  Dostaniesz raka uszu od napromieniowania słuchawkami 😮 o:

 5. allan77

  Proszę o jakiś spis walk do nadrobienia z ostatnich 2 gal UFC i Rizin FF. :bayan:

  Silva vs. Chagas, Cyborg, Mirko, Bajor, Gracie.

 6. allan77

  Proszę o jakiś spis walk do nadrobienia z ostatnich 2 gal UFC i Rizin FF. :bayan:

  do tych walk z Rizin od baja jeszcze bym dodał Crazy Horse – Kimura

 7. Parter chyba kiepski ale dobre obrony przed obaleniami, bym nawet na nią postawił dobra kwoteGermaine mocna jest

 8. maras

  Dobra robota @baju Pewnie musiałeś ominąć jeden odcinek jakiegoś podcastu,

  Ominął… 3,4 ,5…..i kolejne części
  #pdk
  #bajuwieocb
  :kis:

 9. Dobry artykuł. Fajnie się czyta i dużo walk z tych ma realne szanse na powodzenie 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.