Podczas gali UFC 256 do klatki UFC powrócił Tony Ferguson i musiał w niej uznać wyższość Charlesa Oliveiry. Przegrana ta była drugą z rzędu dla Fergusona. Jeszcze zanim do niej doszło, Khabib Nurmagomedov przewidział, że tak może się zdarzyć.

Popularny „El Cucuy” przez długi czas uchodził za jednego z najlepszych zawodników w swojej kategorii wagowej. W latach 2013-2019 wygrał 12 walk z rzędu, był także posiadaczem tymczasowego pasa.

Zanim doszło do jego ostatniej walki, Tony Ferguson na gali UFC 249 zmierzył się z Justinem Gaethje i został przez niego bardzo brutalnie rozbity. Zaraz po tym starciu Khabib Nurmagomedov, mistrz UFC wagi lekkiej, w rozmowie dla ESPN powiedział jaką przyszłość przewiduje dla Fergusona.

Tony Ferguson jest skończony. Wierzę, że on wróci do klatki i znowu zostanie pobity. Kiedy przyjmiesz takie obrażenia jak w walce z Gaethje, już nigdy nie będziesz taki sam. Nigdy. Nawet jeśli jesteś Tonym Fergusonem.

Warto przypomnieć, że zanim doszło do pojedynku Ferguson z Gaethje, pierwszy termin gali UFC 249 został odwołany. Mimo tej sytuacji Tony Ferguson postanowił zrobić wymaganą wagę do pojedynku, który się nie odbył. Szef UFC, Dana White, uważa że takie podejście do sprawy mogło mieć duży wpływ na Fergusona w walce z Gaethje.

Zobacz również: „Alkohol włącza ludziom tryb nieśmiertelności” – Błachowicz o pracy na bramce

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.