Już w środę w klatce największej organizacji MMA na świecie zadebiutuje niepokonany Umar Nurmagomedov (MMA 12-0-0). Jego przeciwnikiem będzie Sergey Morozov (MMA 16-3-0). Przed galą UFC Fight Island 8 na temat debiutu 25-latka wypowiedział się Javier Mendez, trener główny AKA.

„Umar jest niesamowity. Spodziewam się, że będzie mistrzem świata w ciągu pięciu lub sześciu walk. Jednak on jest całkowicie inny od Khabiba. Sposób, w jaki walczy, on jest bardziej zawodnikiem skupiającym się na stójce. Jednak on może robić wszystko.”

W dotychczasowej karierze Nurmagomedov zwyciężał pod szyldem takich organizacji, jak Fight Nights Global, PFL czy GFC, gdzie pokonywał między innymi Braiana Gonzaleza, Sidemara Honorio czy Wagnera Limę.

„Nigdy nie powiem, że Umar lub Usman są lepsi od Khabiba. Kiedy mówię, że on jest utalentowany, to nie znaczy, że jest lepszy. Khabib jest najlepszym zawodnikiem, jaki kiedykolwiek był i może być najlepszym, który kiedykolwiek będzie walczył.”

Debiut Umara w UFC miał mieć miejsce już w kwietniu 2020 roku. Wtedy gala UFC została odwołana ze względu na panującą sytuację na świecie. Dwa kolejne terminy debiutu zostały odwołane natomiast przez wycofanie się Nurmagomedova – najpierw ze starcia z Nathanielem Woodem w lipcu, następnie z Sergeyem Morozovem w październiku.

„Oni będą mistrzami, jednak zobaczymy, czy są lepsi od Khabiba, ponieważ Khabib jest naprawdę niesamowity. Mogę powiedzieć, że lepiej korzystają z kopnięć lub są lepszymi pięściarzami, jednak nie wiem, czy będą lepszymi zawodnikami w parterze od niego lub tak mocnymi mentalnie. Umar jest tym, który jest najbliższy mentalnie, w tym aspekcie jest naprawdę mocny.”

Rywal Umara Nurmagomedova to 31-letni reprezentant Kazachstanu, który kontynuuje serię pięciu zwycięstw z rzędu. W ostatniej walce Morozov udanie obronił tytuł mistrzowski M-1 w wadze koguciej pokonując na punkty Josha Rettinghouse’a. Wcześniej pokonywał on między innymi Aleksandra Osetrova czy Bakhytbeka Duishobaeva.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.