27 lipca 2019 roku w Edmonton w Kanadzie, odbędzie się gala UFC 240. Do rozpiski tego wydarzenia dodano dziś starcie w kategorii lekkiej, gdzie Olivier Aubin-Mercier (MMA 11-4) zmierzy się z Armanem Tsarukyanem (MMA 13-2).

Aubin-Mercier podjedzie do tego starcia po dwóch porażkach, obie odnosząc jednogłośną decyzją sędziów. Pierwsza z nich to starcie z Alexandrem Hernandezem (MMA 10-2), do którego doszło w lipcu ubiegłego roku. Na początku grudnia Kanadyjczyk skrzyżował rękawice z Gilbertem Burnsem (MMA 15-3), który również okazał się lepszy na pełnym dystansie. Aubin-Mercier aż 8 z 11 zwycięstw w swojej karierze odnosił poddając swoich rywali, raz znokautował swojego oponenta i dwukrotnie musiał czekać na werdykt sędziowski.

Tsarukyan to młody, ale doświadczony zawodnik. 20 kwietnia debiutował w największej organizacji MMA na świecie, przegrywając jednogłośnie na punkty z Islamem Makhachevem (MMA 17-1). Porażka ta przerwała świetną serię Rosjanina, która wynosiła 12 zwycięstw z rzędu. 22-latek jest dużo bardziej wszechstronnym zawodnikiem niż jego rywal: 5 razy poddawał, tyle samo razy nokautował swoich rywali i trzykrotnie zostawiał decyzję w rękach sędziów.

Walką wieczoru gali w Kanadzie będzie starcie o tytuł mistrzowski kategorii piórkowej, w którym Max Holloway (MMA 20-4) będzie po raz trzeci bronił mistrzostwa, a jego przeciwnikiem będzie Frankie Edgar (MMA 23-6-1).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.