oliveira poirier

Charles Oliveira jest zdeterminowany, aby udowodnić w najbliższy weekend, iż to on jest najlepszym zawodnikiem wagi lekkiej UFC.

11 grudnia do klatki UFC wejdzie mistrz Charles Oliveira, który zmierzy się w niej z pretendentem Dustinem Poirierem. Aktualny mistrz nie kryje, że walcząc z Poirierem chce ugruntować swoją pozycję na tronie wagi lekkiej i zamknąć usta niedowiarkom. W rozmowie dla TSN Charles powiedział:

Ludzie kochają Dustina i patrzą na niego, jak na niekoronowanego mistrza. Ja jednak pokażę w sobotę, kto jest prawdziwym mistrzem. Pokażę, że pas ma właściciela, a jest nim Charles Oliveira. Cieszę się na tę walkę. Jestem gotów i pokażę to w sobotę.

Poirier to były tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC. W ostatnich dwóch walkach zmierzył się z Conorem McGregor i dwa razy wygrał. Tymczasowy tytuł zdobył w roku 2019 w starciu z Maxem Hollowayem. Potem jednak musiał uznać wyższość w klatce Khabiba Nurmagomedova i utracił pas.

Teraz Poirier jest po dwóch zwycięstwach na Conorem McGregorem.

Charles Oliveira walczy dla UFC od roku 2010. Pas zdobył dopiero w swoim dwudziestym ósmym pojedynku. Wchodzą do boju mistrzowskiego był na fali ośmiu wygranych z rzędu. Oliveira pozostaje niepokonany od 2018 roku.

Najbliższa obrona tytułu wagi lekkiej będzie pierwszą w wykonaniu Oliveiry. Charles pas zdobył w tym roku pokonując Michaela Chandlera. Tytuł został wcześniej zwakowany przez Khabiba Nurmagomedova.

Do walki Oliveiry z Dustinem Poirierem dojdzie 11 grudnia podczas gali UFC 269.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Dawca Organu
Dawca Organu

NoLife FC

31,002 komentarzy 105,182 polubień

Ogień 2! :bleed: :bleed: :bleed:

Odpowiedz polub