W sobotni wieczór fani boksu mogli obejrzeć fenomenalną walkę w wadze ciężkiej. W Londynie doszło do potyczki Oleksandra Usyka z silnym Dereckiem Chisorą. Transmisję z tego wydarzenia odnajdziemy w polskiej telewizji naziemnej-TVP Sport. Poniżej znajduje się pełna relacja z walki, która czytelnikom może przybliżyć jej przebieg.


Oleksandr Usyk wygrywa na punkty po bliskiej, bardzo dobrej walce! 

12 Runda: Naprawdę nie łatwo jest punktować tę walkę, Usyk świetnie kontruje, ale jest spychany przez Chisorę, nie może wywierać presji. Z pewnością celniej trafia i raczej to przeważy na jego korzyść, Ukrainiec mógłby jeszcze przeboksować drugie tyle, ale brakuje mu zdecydowanie siły ciosu, aby ruszyć w jakiś sposób Derecka.

11 Runda: Kondycja Chisory po dwóch przyśpieszonych rundach znacznie spadła, zostawiał nogi z tyłu i nie był w stanie wyprzedzić swojego rywala, ale mimo to szukał wymian. Interesująca była postawa Brytyjczyka rzucał wszystko na pokład, należy mu się ogromny szacunek. Niestety w tej rundzie nie był w stanie podążać za Usykiem, który karcił go ciosami prostymi w kontrze. 

10 Runda: Narożnik Chisory zachęcał go do podjęcia wymian i ostrzegał, że musi przyśpieszyć, szczególnie że swoją siłą, mógł zbić Usyka do defensywy. Brytyjczyk siły odnalazł i zaczął od nowa nacierać, zbierał swoje i przyjmował, ale jak przystało na swój przydomek-szukał wojny. Warto podkreślić jeszcze raz, że jest to naprawdę ciężka przeprawa dla Oleksandra, ponieważ jego rywal po gorszych rundach wracał zmotywowany i rwał się do ataku.

9 Runda: Ciągle z dystansu były mistrz wagi Cruiser mierzył Chisorę, jednak nie mógł czuć się bezpiecznie, bo po ostatniej wolniejszej rundzie Brytyjczyk przyśpieszył. Mimo że trafiał, to bokser ze wschodu popisywał się odpornością na ciosy, naprawdę przyjął swoje. Bez podpalania w dalszym ciągu, aczkolwiek runda raczej dla Derecka, który zepchnął do defensywy faworyzowanego pieściarza.

8 Runda: Zdecydowanie Chisora odpuścił szalone ataki, nie miał już sił. Usyk naciskał, ale wiedział, że nie może otworzyć się na wymianę, spokojnie punktował. Na minutę przed końcem Ukrainiec trafiał wszystkim — pojedynczymi prostymi, a także kombinacjami. Zdecydowana dominacja.

7 Runda: Z pewnością nowy bokser w wadze ciężkiej nie ma łatwej przeprawy. Ciągle musi uważać, a kiedy już dosięgnie go jakiś cios i przyjmie na gardę, to widać jego odczucie. Ta odsłona wyrównana, Oleksandr trafia częściej, ale ugina się pod ciosami Derecka. Ukrainiec przycisnął dopiero w końcówce i to Chisora zachwiał się na nogach, świetny bój!

6 Runda: Ukrainiec kontynuował swoją taktykę, krążył i obijał prostymi, jednak musiał ciągle być uważny i nie dał się wciągnąć w grę ChisoryDereck znacznie zwolnił, atakował już tylko lewym prostym, nie strzelał cepami, w ostatniej minucie lądował na linach albo łapał cień Usyka.

5 Runda: Każdy początek to atak miejscowego boksera, który po minucie zwalnia. W tej odsłonie były mistrz wagi Cruiser znacznie swobodniej wyprowadzał ciosy i przejął inicjatywę, uciekał i ciągle punktował. Co ciekawe, nie miał pomysłu na proste Derecka, którymi od czasu do czasu kąsał. Tak czy inaczej, był aktywniejszy i trzymał się schematu prawy-lewy-prawy, zejście i kolejna kombinacja.

4 Runda: Narożnik Brytyjczyka chyba już wie, że kondycyjnie tej walki w takim tempie Dereck nie utrzyma. Nieco mądrzej w pierwszych minutach boksował Chisora, zadawał więcej prostych. Ukrainiec po swojemu — spokojnie i powoli, bez podpalania. Głównie bazował na zejściach i starał się kontrować, nadal czekał, aż jego rywal wystrzela resztki sił.

3 Runda: Od obszernych sierpowych zaczął rundę wojownik z wysp. Sporo brudnego klinczu już od początku, tam więcej ciosów Chisory szczególnie na korpus. Oleksandr poza lekkimi ciosami prostymi zbytnio nic nie robił, ciągle czekał i odskakiwał. W połowie rundy Ukrainiec zaczął atakować korpus swojego przeciwnika, jego przewaga zaczęła się rysować. Usyk zaczyna się rozkręcać, Dereck ciężko oddycha.

2 Runda: Dereck tak samo rozpoczął, wbiegł w Usyka, ale tym razem spotkał się z odpowiedzią w kontrze. Oleksandr zaczął wyprzedzać jego ciosy, Chisora po minucie pruł powietrze. Na pochwałę zasługują lewe proste Ukraińca, ale zebrał także swoje – konkretne cepy, mimo to nie przysiadł.

1 Runda: Chisora z gongiem ruszył za Usykiem, używał brudnego boksu i ganiał go po ringu. Ukrainiec starał się krążyć wokół swojego rywala, ale wtedy Dereck od razu rozpuszczał ręce i wręcz wbiegał w Oleksandra. Pytanie jak kondycyjnie stoi Chisora, bo takie ganianie z pewnością kosztuje wiele energii. Pierwsze 3 minuty dla Brytyjczyka.

  • Zaczynamy!
  • Do ringu zmierza Dereck Chisora, za chwilę walka!

Informacje odnośnie transmisji ze strony TVP Sport:

Kiedy: sobota 31 października, 20:00
Gdzie: TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna TVP Sport
Komentarz: Sebastian Szczęsny, Piotr Jagiełło
Prowadzący studio: Mateusz Borek
Goście w studio: Janusz Pindera, Maciej Miszkin, Grzegorz Proksa

Wyniki

Oleksandr Usyk pok. Derek Chisorę przez jednogłośną decyzję
George Kambosos Jr.  pok. Lee Selby’ego przez niejednogłośną decyzję
Savannah Marshall pok. Hannah Rankin przez TKO | 7 Runda
Tommy MCarthy pok. Bilala Laggoune przez większościową decyzję

 


Wczoraj odbyło się ważenie obu pięściarzu oraz spotkanie twarzą w twarz.

Usyk w ciągu trzech lat zdominował wagę junior ciężką. Na początku bez problemów pokonał Krzysztofa Głowackiego w Polsce i zdobył pas WBO. Dzięki turniejowi WBSS miał szansę na dołożenie kolejnych pasów- WBC ,WBA oraz IBF. Pod koniec 2018 roku po znokautowaniu Tony’ego Bellew zawodnik zdecydował się podjąć wyzwanie w wadze ciężkiej.

Dereck Chisora to jednym słowem człowiek wojna. Toczył dramatyczne boje z Dillianem Whytem, ich pierwsza walka była jedną z najlepszych, jaką można było oglądać w Manchester Arena. W swojej karierze Dereck oczywiście ponosił porażki wielokrotnie, ale nie byli to ”kelnerzy”. Są to m.in: Agit Kabayel, Kubrat Pulev, Tyson Fury, David Haye, Vitali Klitschko. Warto wspomnieć, że reaktywacje Chisory rozpoczął jego dawny rywal, a obecnie menedżer oraz przyjaciel — David Haye. Dzięki ”Hayemakerowi” ruszyła kampania- WAR Chisora, która promuje każdą walkę Anglika oraz pokazuje jego przygotowania. Ostatni pojedynek z Sanadem Gashim wygrał jednogłośnie na punkty, wcześniej także pokonał Carlosa Takama, który stawał naprzeciw Anthony’ego Joshuy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.