ufc pieniądze money

Przy okazji planów wejścia na giełdę firmy Endeavor, właściciela marki UFC, pojawiły się informacje mówiące o aktualnej wartości giganta świata MMA. Endeavor, właściciel marki UFC, szykuje się do kolejnej próby wejście na giełdę papierów wartościowych i przy okazji chce uzyskać sto procent udziałów w amerykańskim gigancie MMA.

Niedawno serwis Sportico poinformował, że firma Endeavor złożyła w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd dokumenty dotyczące pierwszej oferty publicznej.

Teraz natomiast serwis The New York Post podał, że Ari Emanuel, szef Endeavor, chce przed wejściem na giełdę dokupić udziały w UFC nienależące do niego. Aktualnie firma Emanuela posiada 50,1 procenta udziałów w UFC. Natomiast podmioty takie jak Silver Lake czy KKR, które uczestniczyły w zakupie UFC mają 40 procent udziałów. Sprawa odkupu może być jednak bardzo kosztowna, ponieważ osoby znające sytuację, na które powołuje się The New York Post mówią, że dzisiejsza wycena UFC oscyluje między 6 a 10 miliardów dolarów. Marka w 2016 roku została sprzedana za 4 miliardy.

Uzyskanie stu procent udziałów w UFC ma być dla Endeavor ważnym krokiem przed wejściem na giełdę, który spowoduje, że akcje firmy zyskają na atrakcyjności. Jak podaje The New York Post UFC odpowiada za 80 procent całkowitego zysku Endeavor w 2020 roku, a jeszcze przed pandemią firma odpowiadała za 50 procent rocznych zarobków. UFC jest więc dla właścicieli kluczowym źródłem dochodów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.