O fantastycznie zapowiadającym się zestawieniu Briana OrtegiYairem Rodriguezem spekulowano już od wielu tygodni. Do publicznej wiadomości właśnie podano, że wkrótce dojdzie ono do skutku!

Największa organizacja MMA na świecie za pośrednictwem mediów społecznościowych oficjalnie ogłosiła, że ci czołowi zawodnicy kategorii piórkowej UFC zmierzą się ze sobą podczas wydarzenia, które odbędzie się 16 lipca na wyspie Long, mieszczącej się na  wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Brian Ortega (MMA 15-2, 1 NC) pod koniec września ubiegłego roku stanął przed drugą w karierze szansą na zdobycie pasa, aczkolwiek znów nie udało mu się sięgnąć po to trofeum. Na pełnym dystansie musiał uznać sportową wyższość Alexandra Volkanovskiego, chociaż w trakcie konfrontacji miał swoje momenty i kilka razy był blisko zakończenia pojedynku przed czasem na swoją korzyść. Wcześniej wrócił do akcji po prawie dwuletniej przerwie i fenomenalnie rozprawił się z „Koreańskim Zombie”. Tym zwycięstwem zagwarantował sobie kolejną walkę mistrzowską. Pierwsza próba też zakończyła się niepowodzeniem. W 2018 roku dotkliwie przegrał z ówczesnym czempionem, Maxem Hollowayem. Aktualnie plasuje się na drugim miejscu w rankingu.

Natomiast Yair Rodriguez (MMA 13-3, 1 NC) w listopadzie 2021 roku wszedł do oktagonu po raz pierwszy od ponad dwóch lat i stoczył absolutną wojnę ze wspomnianym wcześniej Hollowayem. Po pięciu rundach o wyniku zdecydowali sędziowie punktowi, którzy zgodnie orzekli wygraną „Błogosławionego”. Mimo przegranej, słynący z widowiskowego stylu walki Meksykanin dał jasno do zrozumienia, że nadal celuje w zdobycie tytułu. W trakcie swojej dotychczasowej kariery pokonywał między innymi Jeremy’ego Stephensa, Chan Sung Junga czy Dana Hookera. Obecnie zajmuje trzecią pozycję w drabince.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

11 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Cyklop Schabowy

KSW
Light Heavyweight

5,800 komentarzy 11,782 polubień

Świetne zestawienie, prawdopodobnie wyłoni następnego pretendenta po trylogii Volkanovskiego z Hollowayem. Jedno jest pewne, będą fajerwerki

Odpowiedz 6 polubień

R
Rulimajk

Maximum FC
Heavyweight

1,708 komentarzy 4,932 polubień

No ortega będzie dążył do parteru bo pantera w stójce może mu nawsadzac sęków

Odpowiedz 2 polubień

kaczka94

Moderator

3,056 komentarzy 6,041 polubień

Świetne zestawienie, prawdopodobnie wyłoni następnego pretendenta po trylogii Volkanovskiego z Hollowayem. Jedno jest pewne, będą fajerwerki

Nie widzę w tym żadnego sensu. Obydwaj po porażce z jednym bądź drugim, bez jakiejkolwiek wygranej od tamtego czasu. Nie zapominajmy o Allenie, który jest w trochę złej sytuacji, bo wszyscy nad nim poza zmasakrowanym ostatnim Zombiem mają zaplanowane walki. Bardziej bym widział Emmetta jako następnego pretendenta jeżeli wygra z Kattarem. W przypadku Calvina to jeszcze jedna walka potrzebna by była mimo, że najbardziej go lubię w całej dywizji. Tak czy inaczej patowa sytuacja w piórkowej.

Odpowiedz 2 polubień

Komentator Internetu

KSW
Welterweight

5,341 komentarzy 10,749 polubień

:bleed: :antonio::deniroclap:. Takie zestawienia jak najbardziej mi się podobają. Dwóch topowych zawodników, którzy dają naprawdę ciekawe pojedynki.

Odpowiedz 3 polubień

GigaKozak33

Maximum FC
Welterweight

1,587 komentarzy 2,888 polubień

:antonio: :antonio: :antonio:

Odpowiedz 2 polubień

Punisher14

Shark Fights
Middleweight

1,283 komentarzy 3,174 polubień
Bambo

KSW
Middleweight

5,544 komentarzy 27,678 polubień

:antonio: #warYair :robbie:

Odpowiedz 1 Like

bassline9

Maximum FC
Welterweight

1,575 komentarzy 3,233 polubień

Obydwu nie lubie, tyle że Yaira nie pamiętam już za co.

Odpowiedz 2 polubień

F
Faryzejusz

ONE FC
Bantamweight

2,265 komentarzy 4,337 polubień

Jak Ortega nie zacznie przenosić walki tam gdzie jest najlepszy to Yair prawdopodobnie przyklepie Ortedze kartę inwalidzką.

Odpowiedz 1 Like

messifc

KSW
Middleweight

5,696 komentarzy 10,678 polubień

Mogli zrobić Yair vs Chikadze i Ortega vs Mitchell. Stylistycznie lepsze walki do oglądania.

Odpowiedz 2 polubień

Purpurion

Jungle Fight
Lightweight

270 komentarzy 547 polubień

Szykuje się ostra bitka

Odpowiedz 1 Like