Aljamain Sterling, były mistrz kategorii koguciej UFC, entuzjastycznie zareagował na sugestię walki z Movsarem Evloevem. Temu również spodobał się pomysł takiego zestawienia.

Sterling udanie zadebiutował w kategorii piórkowej podczas gali UFC 300. Wydarzenie odbyło się 13 kwietnia w obiekcie T-Mobile Arena w Las Vegas. Były mistrz wagi koguciej zmierzył się z Calvinem Kattarem na karcie wstępnej gali. Popularny „Funk Master” nie dał większych szans swojemu rywali, pewnie dominując go zapaśniczo przez trzy rundy. Ostatecznie Aljamain wygrał ten pojedynek przez jednogłośną decyzję sędziów.

Były mistrz kategorii koguciej po walce wziął na celownik Briana Ortegę. W programie The MMA Hour „Funk Master” zapytany został o walkę z niepokonanym Movsarem Evloevem. Sterlingowi spodobał się taki pomysł oraz możliwość rywalizacji z innym grapplerem. Sam Rosjanin zareagował entuzjastycznie na portalu X na pomysł takowej walki.

Sterling: Myślę, że dwóch grapplerów, sposób w jaki my rywalizujemy zapaśniczo, spowodowałby, że to byłoby to fajne starcie grapplerskie.

Evloev: Aljamainie, odważny jesteś gadając o mnie. Podoba mi się to! Zadzwoń do UFC i zawalczmy. Jestem gotowy.

Sterling (MMA 24-4) w poprzednim starciu utracił pas kategorii koguciej. Jamajczyk przegrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Seanem O’Malleyem w walce wieczoru gali UFC 292 w sierpniu 2023. „Funk Master” tytuł dywizji koguciej dzierżył od marca 2021. W tym czasie zanotował trzy udane obrony. Jamajczyk pokonywał m.in. Henry’ego Cejudo czy Petra Yana. Sterling zajmuje 8. miejsce w rankingu kategorii piórkowej UFC.

Evloev (MMA 18-0) wygrał ostatni pojedynek przez jednogłośną decyzję sędziów z Arnoldem Allenem na gali UFC 297 w styczniu. Rosjanin w UFC walczy od 2019 roku. Dotychczas odniósł 7 zwycięstw pod szyldem amerykańskiego potentata. Rosjanin od momentu przejścia do UFC walczy w dywizji piórkowej. 7 z 18 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Evloev zajmuje 5. miejsce w rankingu kategorii piórkowej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

32,402 komentarzy 110,428 polubień
Avatar of Starvin' Marvin
Starvin' Marvin

Brutaal
Light Heavyweight

607 komentarzy 3,195 polubień

Aktorowi się prędzej impulsy skończą niż zadzwoni o tą walkę do UFC

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Dijaz
Dijaz

M-1 Global
Welterweight

3,705 komentarzy 7,512 polubień

O tak, pierwszy raz będę za ruskim.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Welterweight

2,004 komentarzy 4,296 polubień

Aktorowi się prędzej impulsy skończą niż zadzwoni o tą walkę do UFC

Impuls to już tam pewnie poszedł zdrowy (z mózgu do dupy) :jjsmile:

Odpowiedz 1 Like