Plotki dotyczące potencjalnej walki pomiędzy Khabibem NurmagomedovemGeorgesem St-Pierre’em pojawiały się już pod koniec 2018 roku. I chociaż szef UFC, Dana White powtarza, że do takiego pojedynku nie dojdzie, bo GSP musiałby najpierw pokonać kogoś z pierwszej piątki rankingu wagi lekkiej, to sam Nurmagomedov jest jak najbardziej otwarty na pojedynek mistrzowski z Kanadyjczykiem, o czym powiedział w najnowszej rozmowie dla rosyjskiej stacji Match TV.

Została mu jedna lub dwie walki. Uważam, że Georges St-Pierre to najlepszy zawodnik, który kiedykolwiek wszedł do oktagonu. Myślę, że mógłby zejść do wagi 155 funtów. To byłoby dla mnie interesujące starcie.

Khabib dodał również kiedy mogłoby dojść do tej walki.

Mój powrót jest planowany na okolicę listopada i galę w Nowym Jorku. On walczył tam wcześniej i dodatkowo mieszka tam sporo Rosjan.

Georges St-Pierre pytany o swoich potencjalnych rywali na powrót do oktagonu UFC również wskazuje Nurmagomedova, a w jednym z ostatnich wywiadów powiedział:

Mój menadżer już od kilku miesięcy rozmawia z UFC o tym pojedynku. Wiem, że Khabib chce tej walki i ja również chciałbym się z nim zmierzyć.

2 KOMENTARZE

  1. Nie powinien brać tej walki GSP bo będzie leżał 25 min na glebie. Wstać spod Khabiba nie wstanie i obaleń tez nie wybroni.

  2. W  listopadzie? Serio? dopiero luty się zaczął a tu do listopada trzeba czekać.  Dajcie spokój z takim mma.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.