Niegdyś dominujący czempion dywizji lekkiej, a obecnie emerytowany zawodnik, Khabib Nurmagomedov, pokusił się o predykcje głównych batalii najbliższego wydarzenia największej organizacji MMA na świecie.

Podczas gali UFC 276, która odbędzie się już w ten weekend w Las Vegas, dojdzie do dwóch mistrzowskich konfrontacji. Broniący trofeum kategorii średniej Israel Adesanya podejmie czołowego pretendenta, Jareda Cannoniera. Natomiast o prymie w wadze piórkowej zdecyduje wyczekiwana trylogia Alexandra Volkanovskiego i Maxa Hollowaya.

Przytoczone starcia rozpalają zbiorową wyobraźnię środowiska sportów walki. O krótką analizę oraz wytypowanie tych zestawień został poproszony ostatnio słynny „Orzeł” z Dagestanu. Oto, co powiedział:

To będzie bardzo zacięta walka w kategorii średniej, ale wydaje mi się, że Israel Adesanya jest o klasę lepszy od Jareda Cannoniera. Jest dużo szybszy, bardziej doświadczony, zadaje dokładniejsze ciosy oraz wyprowadza celniejsze kopnięcia. W mojej opinii 70 do 30 procent na zwycięstwo Adesanyi.

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem ostatnich występów Alexandra Volkanovskiego. Lubię też Maxa Hollowaya. Nic przeciwko niemu, ale myślę, że Volkanovski obroni tytuł. Tylko pytanie: w jaki sposób? Volkanovski nie robi przerw od startów, ciągle walczy. Sądzę, iż ma w sobie odrobinę więcej ognia niż Holloway.

Warto zaznaczyć, że kartę walk tego wydarzenia uświetni również intrygujący pojedynek Seana Stricklanda z Alexem Pereirą oraz kolejny występ Seana O’Malleya, który podejmie doświadczonego Pedro Munhoza. Pełna rozpiska dostępna poniżej.

UFC 276: Adesanya vs Cannonier – karta walk, godziny transmisji

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

MrRoshi

UFC
Middleweight

11,599 komentarzy 30,852 polubień

Oba bledne typowania :no no:

Odpowiedz polub

BogdanJanusz

Brutaal
Welterweight

538 komentarzy 1,099 polubień

Wydaje mi się że będzie tak jak mówi

Odpowiedz polub

GypsyKing

Brutaal
Light Heavyweight

605 komentarzy 1,191 polubień

Wydaje mi się że będzie tak jak mówi

Mi też choć scenariusz odwrotny dla mnie złoto :tellmemore:

Odpowiedz 1 Like

jihaad

UFC
Lightweight

9,014 komentarzy 19,153 polubień

Oba bledne typowania :no no:

Wydaje mi się że będzie tak jak mówi

Zdania ekspertów są podzielone. :fjedzia:

Odpowiedz 5 polubień

ziomeq

WSOF
Bantamweight

3,140 komentarzy 3,970 polubień

Cannonier nie ma nawet 10% na wygraną

Odpowiedz polub

SigisMundis

Maximum FC
Heavyweight

1,717 komentarzy 3,150 polubień

Cannonier nie ma nawet 10% na wygraną

Ma. Adesanya może chcieć pokazać się lepiej i wygrać przez KO. Szczególnie, że Cannoniera da się znokautować łatwiej niż Vettoriego, Gasteluma i Romero. To może zwiększyć szanse Jareda na trafienie swoimi ciosami. Do tego zdaje mi się, że Amerykanin całkiem nieźle potrafi blokować kopnięcia. Zgadzam się z Khabibem, że jest takie 70-30.

Odpowiedz polub