Khabib Nurmagomedov i Georges St. Pierre

O potencjalnej walce pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Georgesem St. Pierrem mówi się od dawna. Aktualny mistrz wagi lekkiej często powtarza, że bardzo chciały zmierzyć się z Kanadyjczykiem i cały czas myśli o tym starciu. W najnowszej rozmowie dla TSN Khabib powiedział:

Georges zdobył już pasy mistrzowskie dwóch kategorii wagowych i wiem, że jeśli wróci, będzie chciał zawalczyć o pas kategorii lekkiej. Moim zdaniem on może zbić wagę do tej kategorii. Jest wielu zawodników wagi lekkiej, którzy są więksi od niego. Myślę więc, że on mógłby zrobić wagę i że mielibyśmy świetną walkę, gdybym się z nim zmierzył. Obrona pasa przeciwko takiemu rywalowi byłaby czymś wielkim zarówno dla mojego sportowego dziedzictwa jak i dla mnie samego.

Co jednak ciekawe, Khabib zdaje sobie sprawę z tego, że do pojedynku z GSP najpewniej już nigdy nie dojdzie ze względu na wiek byłego mistrza UFC.

Jeśli on chce walczyć, może oczywiście wrócić, ale on ma 38 lat, więc powinien cieszyć się życiem.

2 KOMENTARZE

  1. GSP za najlepszych lat porobiłby Khabiba jak dzieciaczka. Wielu lekkich jest większych niż on? 193 cm zasięgu , mega siła , zapasy na pewno lepszy niż Ruska o stójce nie mówiąc. GSP przez UD.

  2. Wez Czlowieku, GSP zrobilby ci dziecko a potem jeszcze temu dziecku zrobil dziecko

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.