Pandemia koronawirusa sieje dalsze spustoszenie w świecie sportu. Kwietniowa gala UFC 249 i mocno wyczekiwana walka Khabiba Nurmagomedova z Tony Fergusonem może stać się jej kolejną ofiarą.

Zobacz również: Do pięciu razy sztuka – zapowiedź walki Khabib vs Ferguson na UFC 249

W czwartek gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo zakazał wszystkich zgromadzeń liczących ponad 500 osób. Zakaz będzie obowiązywać w stanie Nowy Jork od 13 marca do 13 kwietnia.

Na ten moment nie wiadomo czy w tej sytuacji hitowa gala UFC 249 którą zaplanowano na 18 kwietnia na Brooklynie w Nowym Jorku odbędzie się w obecnej formie czy organizacja zdecyduje się na przeniesienie wydarzenia do innego miasta lub zorganizowanie go bez udziału kibiców tak jak podczas sobotniej gali UFC w Brazylii.

Zobacz również: Straty branży MMA mogą iść w miliony złotych ale jestem dobrej myśli – Baysangur Edelbiev

Podczas tego wydarzenia ma dojść do wyczekiwanego starcia o pas mistrzowski wagi lekkiej pomiędzy niepokonanym mistrzem Khabibem Nurmagomedovem a pretendentem i byłym tymczasowym mistrzem Tony Fergusonem. Jest to już piąta próba doprowadzenia do pojedynku dwóch najlepszych zawodników wagi lekkiej na świecie. W przeszłości walkę odwoływano z powodu kontuzji, problemów ze zdrowiem Khabiba związanym ze ścinaniem wagi oraz potknięcia się Tony`ego Fergusona o kabel leżący na podłodze w studiu telewizyjnym.

Rozpiska gali UFC 249

Zobacz również:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.