hansen-joachim

Portal MMAViking.com po raz czwarty w swojej historii przyznał nagrody podsumowujące mijający rok na nordyckiej scenie mieszanych sztuk walki. Dziennikarze skupieni wokół skandynawskiej strony starali się wyróżniać przede wszystkim lokalne wydarzenia, które odbyły się w Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji, ale nie zapomnieli również o występach nordyckich zawodników w największych i najlepszych organizacjach MMA na świecie. Poniżej znajdziecie listę tegorocznych laureatów w dziewięciu kategoriach.

Zawodnik Roku – Magnus Cedenblad

Fot. MMAViking.com
Fot. MMAViking.com

Magnus Cedenblad (13-4) wygrał obie tegoroczne walki w UFC, w dodatku pokonał przeciwników, którzy do starć przystępowali z nienagannym bilansem.

„Jycken” rozpoczął rok od pojedynku z naszym rodakiem, Krzysztofem Jotką, podczas UFC Fight Night w Berlinie. Polak przystępował do boju z perfekcyjnym rekordem 14-0. Reprezentant Allstars Trening Center użył umiejętności grapplerskich, aby sprowadzić rywala już w pierwszej rundzie. W drugiej odsłonie Cedenblad kontynuował ataki do momentu zapięcia gilotyny, którą Jotko odklepał na sekundę przed gongiem. Szwed został nagrodzony bonusem za jeden z dwóch najlepszych występów na berlińskiej gali.

Następnie 32-letni średni wszedł do Octagonu w październiku, by zmierzyć się z Anglikiem, Scottem Askhamem. Reprezentant Ludus Magnus zadebiutował w UFC po pokonaniu Maxa Nunesa, kolegi treningowego Cedenblada. Starcie odbyło się podczas UFC Fight Night w Sztokholmie, w hali Ericsson Globe. Hali, w której Szwed zaczynał przygodę z UFC i przegrał z Francisem Carmontem. Czwartego października było jednak inaczej. Podopieczny Andreasa Michaela znów kontrolował pojedynek dzięki umiejętnościom grapplerskim, z wyjątkiem drugiej rundy, kiedy to otrzymał idealnie wycelowany front kick. Wszyscy trzej sędziowie punktowali 29-28 na korzyść Szweda.

Laureat nagrody w 2013 roku: Tom Niinimäki
Laureat nagrody w 2012 roku: Alexander Gustafsson
Laureat nagrody w 2011 roku: Alexander Gustafsson

Zawodniczka Roku – Katja Kankaanpää

Fot. MMAViking.com
Fot. MMAViking.com

Katja Kankaanpää (10-1-1), podobnie do zwycięzcy w kategorii „Zawodnik Roku”, walczyła w 2014 roku dwukrotnie i oba starcia wygrała. Szczególnie druga walka, w której Finka po dramatycznym boju zdobyła pas Invicta FC w wadze słomkowej, zapadła w pamięć.

Finka po raz pierwszy w minionym roku zawalczyła dopiero podczas Lappeenranta Fight Night 10 w maju, gdzie szukała powrotu na zwycięską ścieżkę po przegranej, którą zgotowała „Killer Bunny” Joanne Calderwood. Majowy występ 33-latki z Seinajoki trwał niecałe sześć minut. Kankaanpää poddała Alyonę Rassohynę balachą na początku drugiej rundy.

Po wygranej w ojczyźnie zawodniczka Team Botnia Punishment szukała okazji, by zawalczyć o zwakowany pas Invicta FC w kategorii słomkowej. Katja otrzymała możliwość walki o najwyższy laur i spotkała się ze Stephanie Eggink podczas 8. gali organizacji. „Śnieżynka” była wymagającą rywalką i nie pozwoliła Fince na łatwe zdobycie pasa.

Eggink przeważała w stójce, dlatego Kankaanpää postanowiła przenieść walkę na ziemię, ale wpadła wtedy z deszczu pod rynnę. „Snowflake” wykorzystała długie nogi, aby szybko zapiąć bardzo ciasny trójkąt na szyi przeciwniczki. Walka była bliska końca, lecz „Killer Bunny” przetrwała do gongu. Amerykanka kontynuowała natarcie i wygrywała kolejne odsłony, szczególnie w czwartej wyraźnie zdominowała przyszłą mistrzynię. Niemniej, w ostatniej pięciominutówce Finka zebrała wszystkie siły, ponownie zaatakował i zdobyła obalenie.

Kankaanpää potrzebowała skończenia, żeby wygrać pojedynek. Zdeterminowana 33-latka znalazła klucz do zwycięstwa w postaci duszenia D’arce. Eggink nie zdołała uciec z uścisku i odklepała technikę w drugiej minucie i trzeciej sekundzie ostatniej rundy. Walka została uznana za najlepszą na całej karcie Invicta 8: Waterson vs. Tamada, a „Killer Bunny” zabrała pas do kraju.

Przy okazji tej kategorii nie można zapomnieć o Pannie Kianzad, która po raz kolejny zanotowała bardzo udany rok. Szwedka z Rumble Sports wygrała wszystkie trzy stoczone w 2014 roku starcia, w tym raz przed czasem, oraz zdobyła pas Cage Warriors.

Laureatka nagrody w 2013 roku: Pannie Kianzad
Laureatka nagrody w 2012 roku: Katja Kankaanpää
Laureatka nagrody w 2011 roku: Katja Kankaanpää

Nokaut Roku – Nicolas Dalby

Nicolas-Dalby-KO-of-Year
Fot. MMAViking.com

Nicolas Dalby (13-0) zdobył zwakowany pas Cage Warriors w kategorii półśredniej, dzięki pokonaniu Siergieja Churilowa. Efektowne skończenie, oprócz tytułu, dało Duńczykowi także statuetkę za „Nokaut Roku”.

„Sharpshooter” walczył na gali Cage Warriors, która była jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń zeszłego roku w Skandynawii. Duńczyk wystąpił przed własną publicznością, co jeszcze bardziej zwiększyło oczekiwania. Nicolas Dalby został obsadzony w najważniejszej walce wieczoru gali CWFC 66, a naprzeciw niego stanął Ukrainiec, Siergiej Churilow. Stawką pojedynku był osierocony przez Cathala Pendreda pas kategorii półśredniej.

Widownia zgromadzona w Ballerup Super Arena obejrzała świetne widowisko, ukoronowane nokautem w czwartej rundzie, który zafundował Dalby swojemu rywalowi.

Laureat nagrody w 2013 roku: Anton Kuivanen (pok. Diega Gonzaleza)
Laureat nagrody w 2012 roku: Andreas Spång (pok. Briana Rogersa)
Laureat nagrody w 2011 roku: Kristian Lexell (pok. Allana Love)

Poddanie Roku – Niklas Bäckström

2014-Niklas-Backstrom-Submission-of-Year
Fot. MMAViking.com

Debiut Niklasa Bäckströma (8-1-1) w UFC trwał jedynie cztery minuty i 15 sekund. Zawodnik z Allstars zakończył starcie z Tomem Niinimäkim duszeniem bulldog w dodatku bez wpięcia nóg, czym zaskoczył chyba wszystkich. Ta technika pozwoliła 25-latkowi ze Sztokholmu zdobyć nagrodę za „Poddanie Roku”.

Występ Szweda podczas gali z cyklu Fight Night w Berlinie został uznany przez władze UFC za jeden z dwóch najlepszych występów wieczoru, co pozwoliło Niklasowi wzbogacić się o 50 tysięcy dolarów i wskoczyć na główną kartę podczas kolejnego wydarzenia, na którym się pojawił.

Wygrana w maju była czwartym z rzędy skończeniem dla Bäckströma, wcześniej znokautował Maxa Cogę, Jaakka Vayrynena i Thomasa Hyttena. Zwycięstwem w Berlinie Szwed głośno dał o sobie znać rywalom z kategorii piórkowej.

Laureat nagrody w 2013 roku: Toni Tauru (pok. Emila Hartsnera)
Laureat nagrody w 2012 roku: Martin Kampmann (pok. Thiaga Alvesa)
Laureat nagrody w 2011 roku: Bruno Carvalho (pok. Kyaceya Uscolę)

Najbardziej Obiecujący Zawodnik Roku – Mikael Nyyssönen

2014-Award-Mikael-Nyyssonen
Fot. MMAViking.com

To był idealny rok dla Fina Mikaela Nyyssönena (7-0), który walczył trzykrotnie w mijającym roku i zawsze kończył rywala przed czasem. Świetna seria i efektowne występy dały 27-latkowi z Tampere zwycięstwo w kategorii „Odkrycie Roku”.

Reprezentant MMA Team 300 zadebiutował na StandUpWar 3 w październiku 2012 roku, a następnie przeniósł się do organizacji Cage, gdzie pozostał po dziś dzień. Nyyssönen walczył na Cage 21, 23, 24, 25, 26 oraz 27. Pięć z tych siedmiu starć Fin zakończył przed gongiem kończącym ostatnią rundę.

Zawodnik z Tempere zwieńczył niezwykle udany rok wygraną z wymagającym rywalem, Tommim Marttinenem na gali w Turku.

[youtube id=”WzULbeAvjIs” width=”620″ height=”360″]

Przy okazji tej kategorii należy wspomnieć też o kilku innych, młodych zawodnikach, którzy 2014 rok mogą zapisać do bardzo udanych:

Frantz Slioa (4-0), Allstars Training Center, Szwecja
Søren Bak (5-0), CSA.dk MMA fight team, Dania
Oliver Enkamp (3-0), Allstars Training Center, Szwecja
Teemu Packalen (6-0), FinnFighters, Finlandia
Damir Hadzovic (9-2), Rumble Sports, Dania
Lina Akhtar Lansberg (3-1), Malmo Muay Thai, Szwecja

Laureat nagrody w 2013 roku: Emil Weber Meek
Laureat nagrody w 2012 roku: Max Nunes
Laureat nagrody w 2011 roku: Andreas Stahl

Odkrycie Roku – Jack Hermansson

Jack-Hermansson-Breakthrough
Fot. MMAViking.com

Jack Hermansson (9-2) wygrał wszystkie cztery walki, które stoczył w 2014 roku, a ponadto zdołał zdobyć i obronić tytuł mistrzowski Cage Warriors w wadze średniej. Ten imponującym powrót po dwóch porażkach pozwolił Szwedowi sięgnąć po nagrodę „Odkrycia Roku”.

„Joker” walczył w 2012 i 2013 roku tylko po razie i z obu pojedynków wyszedł ze zwieszoną głową. Obie porażki mieszkaniec Oslo poniósł w Bellatorze. Po nieudanej przygodzie za oceanem Hermansson podpisał umowę z brytyjską organizacją i rozpoczął udane dwanaście miesięcy od zwycięstwa na CWFC 66.

W debiucie podczas skandynawskiej gali Cage Warriors zastopował Enoca Solvesa Torresa pod koniec trzeciej rundy. Niecały miesiąc później naprzeciw 26-latka stanął Ion Pascu. I tego przeciwnika „Joker” pokonał, tym razem na pełnym dystansie.

Po dwóch wygranych z rzędu Hermansson dostał szansę walki o pas brytyjskiej organizacji. Na 69. gali oznaczonej podtytułem „Super Saturday” Szwed odebrał Normanowi Paraisy’emu tytuł, kiedy to w czwartej rundzie zapiął na szyi Francuza skuteczne duszenie zza pleców.

Z kolei nokaut techniczny w pierwszej rundzie, jaki nowy mistrz zafundował Deyanowi Topalskiemu w pierwszej obronie pasa, zwrócił uwagę większego grona obserwatorów na „Jokera” i jego umiejętności stójkowe.

[youtube id=”j8KjHB9s9Jo#t=316″ width=”620″ height=”360″]

Wygrana w sierpniu była już czwartą z rzędu i dała Hermanssonowi tytuł przyznawany przez nordycki portal. Mieszkaniec Oslo przebył w 2014 roku trudną drogę od „spadku” z Bellatora po dwóch porażkach, do mistrza Cage Warriors w wadze średniej z imponującą passą i statuetką „Odkrycia Roku”.

Laureat nagrody w 2013 roku: Nico Musoke
Laureat nagrody w 2012 roku: Gunnar Nelson

Walka Roku – Johan Vänttinen vs. Juho Valamaa

mma-viking-Fight-of-year
Fot. MMAViking.com

Johan Vänttinen i Juho Valamaa zostali niespodziewanie zestawieni w czerwcu jako para najlepszych fińskich zawodników. W długo oczekiwanej  walce  w kategorii półśredniej na gali Fight Night Finland (FNF) Vänttinen i Valamaa stoczyli trzyrundową wojnę.

Czternastego czerwca panowie spotkali się na ringu i wymieniali ciosy przez pełne trzynaście minut w Pasilan Urheiluhalli. Sędziowie wskazali po walce na Johana Vänttinena, który zapracował na zwycięstwo przewagą w ostatnich dwóch minutach pojedynku.

[youtube id=”CCCFs5hyDj8″ width=”620″ height=”360″]

Johan Vänttinen po walce:

[youtube id=”RjGPplydEws” width=”620″ height=”360″]

Laureaci nagrody w 2013 roku: Alexander Gustafsson vs. Jon Jones (UFC 165)
Laureaci nagrody w 2012 roku: Mikkel Parlo vs. Simon Carlsen (Royal Arena 2)
Laureaci nagrody w 2011 roku: Janne Tulirinta vs. Claes Beverlöv (Cage Challengers 2)

Gala Roku – Superior Challenge 11

superior-challenge
Fot. MMAViking.com

Choć było kilka nordyckich gal, na których pojawiali się obiecujący, młodzi albo bardzo doświadczeni zawodnicy, to tylko podczas jednego wydarzenia widzowie mogli oglądać zarówno wschodzące gwiazdy, jak i znanych oraz cenionych od lat fighterów. Mowa o karcie Superior Challenge 11, na której w trzynastu pojedynkach wystąpiły żywe legendy skandynawskiej sceny MMA, weterani UFC oraz najlepsi lokali zawodnicy. Co najważniejsze, nazwiska nie zawiodły i walki były świetne!

Gala odbyła się 29 listopada w AXA Sports Center w mieście Södertälje. Szwedzka organizacja sięgnęła po najbardziej utalentowanych zawodników dostępnych na nordyckim rynku, a ponadto zestawiła w walce wieczoru Joachima Hansena, norweską legendę, z niedawno zwolnionym z UFC Diegiem Nunesem. Stawką pojedynku był pas wagi piórkowej. Skandynawscy fani mieszanych sztuk walki ściągali z daleka, aby zobaczyć jednego z najbardziej podziwianych pionierów sportu.

Wydarzenie rozpoczęło się od wyśmienitego nokautu Paula Amelii na Davidzie Diazie. To był dopiero początek, a później było równie ciekawie! Starcie Fernando Gonzalez z Robertem Pastuchem pokazało, że lokali bohaterowie nie zostali zestawieni z niewymagającymi rywalami. Reprezentantem Swedish Top Team stawił Gonzalezowi zdecydowany opór, ale walka nie zakończyła się po jego myśli. W pamięć zapadła kibicom szczególnie mocna końcówka w wykonaniu zawodnika Allstars, która zapewniła mu zwycięstwo na kartach punktowych.

SB_1014-1

Także Max Nunes, wschodząca gwiazda szwedzkiej sceny, pokazał fanom kawał dobrego rzemiosła. „Power” zaprezentował przede wszystkim wszechstronne umiejętności i widowiskowy styl w trakcie piętnastominutowego boju z dobrze znanym polskim kibicom Patrickiem Vallee. Przy okazji fighterów z Allstars Training Centre warto wspomnieć, że na karcie walk miał pojawić się niepokonany podopieczny Andreasa Michaela, Frantz Slioa, ale dobrze zapowiadający się 23-latek musiał zrezygnować z występu z powodu kontuzji.

Wiadomo, iż kandydat do gali roku musi mieć na kracie walki, które z jakiegoś powodu, staną się niezapomniane. Superior Challenge 11 miało wszystko, czego potrzeba. Kuzyn wcześniej walczącego Fernando, Diego Gonzalez wrócił z bardzo dalekiej podróży, kiedy to po dziesięciu minutach przyjmowania sporej liczby ciosów i walce o przetrwanie, udusił Marmira Mammara gilotyną w trzeciej rundzie. Podobna historia przydarzyła się Besamowi Yousefowi, który po dostaniu sporego lania w pierwszej odsłonie, w drugiej – zapiął szczelnie duszenie D’arce i nie wypuścił Maxa Duarte, aż ten się poddał.

David Bielkheden, weteran Pride i UFC, nie marnował czasu na drodze do ponownych startów dla największych organizacji na świecie i balachą na kolano odklepał Florenta Betorangala na sekundę przed końcem drugiej rundy.

SB_1959

Choć nie na to czekali wszyscy zgromadzeni w hali kibice, galę zwieńczył nokaut Diega Nunesa na Joachimie Hansenie. „Hellboy” prowadził starcie i mocnymi kopnięciami obijał nogi Brazylijczyka, ale to potężny prawy „The Gun” posłał na deski rywala i uciszył trybuny.

Niespodzianki i nieoczekiwane zwroty akcji przyczyniają się do zapamiętania gali i nominacji do najlepszego wydarzenia w roku. Superior Challenge 11 od pierwszego do ostatniego gongu miała wszystko to, co potrzebne, by wygrać w tej kategorii.

Laureat nagrody w 2013 roku: Superior Challenge 9
Laureat nagrody w 2012 roku: –
Laureat nagrody w 2011 roku: Fight Festival 31

Klub Roku – Rumble Sports

Fot. MMAViking.com
Fot. MMAViking.com

Dzięki zdobytym i bronionym przez doświadczonych zawodników tytułom poważnych organizacji oraz świetnym passom młodych wojowników, tytuł „Klubu Roku” wędruje do duńskiego Rumble Sports.

Najsłynniejszymi fighterami trenującym pod czujnym okiem głównego trenera Teu Trnki są mistrzowie Cage Warriors, Pannie Kianzad (7-0) i Nicolas Dalby (13-0). „Banzai” pokazała we wszystkich trzech stoczonych w 2014 roku walkach znaczną poprawę zarówno w stójce, jak i parterze, co pozwoliło jej zdobyć zwakowany pas CWFC w wadze koguciej. 23-latka zwyciężyła po pięciu rundach przez jednogłośną decyzję z Finką Eavą Siiskonen (3-2) podczas Cage Warriors 74 w listopadzie.

Z kolei Nicolas Dalby obronił tytuł kategorii półśredniej w starciu z Norwegiem Mohsenem Baharim (8-2) na tej samej, londyńskiej karcie. „Sharpshooter” kontynuuje wyśmienitą passę rozpoczętą w 2010 roku. 30-latek z Kopenhagi może zaliczyć 2014 do bardzo udanych. W marcu znokautował Siergieja Churilowa, za co otrzymał tytuł wagi półśredniej oraz tegoroczną nagrodę za nordycki nokaut roku.

Nie można zapomnieć także o innych, mniej znanych zawodnikach duńskiego klubu. Dane Anna Elmose (1-0) udanie zadebiutowała w walce otwierającej kartę Cage Warriors 74. „Panda” posłała na deski Emmę Delaney już w 19. sekundzie pierwszej rundy. Damir Hadzovic (9-2) zwyciężył w 2014 roku dwukrotnie, między innymi z weteranem UFC, Johnem Maguire’em. Wygrana stawia „Bośniackiego Bombowca” w gronie potencjalnych pretendentów do pasa dywizji do 155 funtów.

Także Mats Nilsson zaprezentował się z dobrej strony w pierwszej walce dla UFC, zanim został znokautowany przez Luke’a Barnatta. Szwed powróci do oktagonu, po przejściu do kategorii półśredniej, 3 stycznia na UFC 182.

Niepokonani Danes Mads Burnell (3-0) i Matthias Lodahl (1-0) również pokazali się w mijającym roku i niewątpliwie zwrócą na siebie uwagę większego grona widzów w 2015.

Laureat nagrody w 2013 roku: Allstars Training Center

Lista nagród i oryginalne teksty: MMAViking.com

106 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 10. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 11. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 12. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 13. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 14. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 16. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 17. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 18. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 21. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 22. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 30. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 35. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 36. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 37. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 38. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 39. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 40. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 41. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 42. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 43. Nie mam pojęcia, ale przynajmniej most między Cohones a MMArocks działa :).

 44. Skandynawia ma na prawdę mocne MMA, co widać chociażby w tym zestawieniu nagród. Dodatkowo podoba mi się podział na zawodnika i zawodniczkę roku, co u Nas jest źle ujęte i nie ma tego rozgraniczenia. Dla mnie to jest nieporównywalne.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.