guang

Ning Guangyou mimo pozytywnego testu na clebuterol, którego obecność w organizmie pokazał test wykonany poza zawodami (19 maja) będzie mógł zawalczyć z Marlonem Verą. USADA stwierdziła, iż Guangyou nie zawinił w całej sytuacji – substancję zawierało mięso, które zjadł zawodnik.

Takie przypadki często zdarzają się w Meksyku oraz Chinach – w tych krajach mięso często jest zakażone tą substancją. WADA informowała już o tym w 2011 roku.

Testy przeprowadzone u 34-letniego Chińczyka wykazały jedynie śladowe ilości clenbuterolu. USADA przeanalizowała całą sytuację, w tym miejsca pobytu Guangyou, jego dietę oraz suplementy. Badania wykazały bardzo małą ilość zakazanej substancji więc agencja stwierdziła, że najbardziej prawdopodobnym powodem jest obecność clenbuterolu w mięsie, które zjadł Chińczyk. Ning nie zostanie zawieszony przez USADA.

Walka Guangyou z Marlonem Verą została przesunięta z UFC 202 na UFC on FOX 21 w Vancouver. Powodem była niepewność organizacji, co do tego ile może zająć dochodzenie USADA dotyczące wpadki dopingowej zawodnika.

Guangyou (5-3-1) nie walczył od przegranej walki z Marco Beltranem, która odbyła się prawie roku temu. Przed tym pojedynkiem wygrał 2 walki w UFC, w tym turniej TUF China.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.