Daniel Cormier był pod wrażeniem debiutu w kategorii ciężkiej jego byłego rywala, Jona Jonesa. „Bones” pokonał Ciryla Gane na UFC 285, które odbyło się 5 marca w Las Vegas i został nowym mistrzem kategorii ciężkiej organizacji.

Jones po wieloletniej przerwie od startów wrócił do oktagonu największej organizacji MMA na świecie, aby zmierzyć się w nowej dywizji wagowej z Cirylem Gane. „Bones” ponad trzy lata szykował się na debiut w kategorii ciężkiej nabierając masy i trenując z cięższymi rywalami. Na UFC 285 w pierwszej rundzie rozprawił się z Francuzem i został nowym mistrzem królewskiej dywizji organizacji. Jego były rywal, Daniel Cormier, który w przeszłości był podwójnym mistrzem UFC, skomentował wyczyn jego przeciwnika z przeszłości.

Jon Jones jest nowym mistrzem kategorii ciężkiej i mało kto spodziewał się, że zrobi to w taki sposób. Cały tydzień przed walką mówił jak łatwe to będzie starcie. Nikt mu nie wierzył. Ja na pewno mu nie wierzyłem. Myślałem, że ma takie nastawienie, a kiedy spotkaliśmy się przed walką to spytałem go o strach, o którym mówił w przeszłości. Twierdził, że potrzebuje strachu. Spytałem czy Ciryl Gane ma na niego taki wpływ. On odpowiedział dyskredytując Ciryla Gane i ja tego nie rozumiałem. Myślałem, że stawia sobie wielkie wyzwania, żeby osiągnąć nowy poziom. Potem on wyszedł i tak zdominował przeciwnika, że bez mówienia dał mi znać, że wierzył w to wszystko co gadał od samego początku.

Teraz czeka nas rywalizacja Jonesa z byłym mistrzem kategorii ciężkiej UFC, Stipe Miociciem. Daniel Cormier mierzył się wielokrotnie z obecnym numerem jeden rankingu organizacji, Miociciem, w oktagonie, a obaj panowie stanowili czołówkę kategorii do 120 kilogramów UFC. „Bones” zaraz po wygranej z Cirylem Gane wyzwał na pojedynek Miocicia, którego uważa za najlepszego ciężkiego w historii. Jones w tym starciu widzi okazję do przejęcia jego statusu. Cormier jest przekonany, że zawodnik reprezentujący Cleveland będzie większym wyzwaniem dla „Bonesa” niż Francuz. Do takiego starcia prawdopodobnie dojdzie w drugiej połowie tego roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,171 komentarzy 74,745 polubień

Ciekawe czy pączek kibicował Jonesowi czy w głębi miał nadzieje że przegra. Ciekawe jest to że Jones powiedział na konferencji że już na następny dzień wraca na sale treningowa skoro do poprzednich walk nawet obozów nie robił. Może faktycznie jest zmotywowany, jeśli tak to Miociciem powyciera mate.

Odpowiedz 4 polubień

R
Rulimajk

WSOF
Welterweight

3,287 komentarzy 9,503 polubień

Oni zostaną przyjaciółmi. Wpisane jest to w ten sport.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,795 komentarzy 21,260 polubień

Ciekawe czy pączek kibicował Jonesowi czy w głębi miał nadzieje że przegra. Ciekawe jest to że Jones powiedział na konferencji że już na następny dzień wraca na sale treningowa skoro do poprzednich walk nawet obozów nie robił. Może faktycznie jest zmotywowany, jeśli tak to Miociciem powyciera mate.

no wiesz, lepiej na papierze wygląda przegrana z najlepszym zawodnikiem w historii
Poza tym nawet oglądał słynny materiał ,,hey pussy are you still there?,, :jjsmile: na wizji i nie było widać :płacz:

Odpowiedz 3 polubień