Najmłodszy mistrz w historii UFC, Jon Jones (16-1) podpisał największy dotychczas kontrakt w historii MMA. 25 letni  „Bones” został bowiem pierwszym zawodnikiem naszego sportu który podpisał globalną umowę z potentatem odzieżowym, firmą NIKE.  Inni zawodnicy MMA jak Anderson Silva czy Yoshihiro Akiyama którzy byli już sponsorowani przez NIKE mieli mniej lukratywne umowy ponieważ były to kontrakty podpisywane z lokalnymi oddziałami firmy, podczas gdy umowa Jona Jonesa obejmuje cały świat i zacznie się już od zbliżającej się gali UFC 151 gdzie mistrz wagi półciężkiej spotka się z weteranem Danem Hendersonem.

Częścią umowy ma być promocja wizerunku mistrza przez NIKE na całym świecie i własna linia odzieżowa jaką ma między innymi Kobe Bryant oraz Lebron James. Tym samym „Bones” wchodzi do pierwszej ligi gwiazd sportu w USA sponsorowanych przez NIKE do której należy między innymi, Michael Jordan, Manny Pacquiao czy Ronaldinho. Więcej szczegółów odnośnie samej umowy ma być znanych w na początku następnego tygodnia.

Menadżer zawodnika, Malki Kawa podczas ostatniej walki z Rashadem Evansem przyznał że od jakiegoś już czasu pracują nad umową z NIKE a częścia tego procesu był sponsoring zawodnika w jego ostatniej walce przez UFC  by „nie obniżać wartości marketingowej” fightera mniej znanymi markami w drodze po wielki kontrakt. Malki powiedział wtedy że zamiast podpisywać umowy z Tapoutem ,  Affliction czy Muscle Pharm i mieć innego sponsora na każdej gali wolą poczekać i zobaczyć co przyniesie im przyszłość.  Jak widać taka strategia opłaciła się.

Sam zawodnik na twitterze potwierdził informację o nowej umowie:

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.