Fabiński

Bartosz Fabiński podpisał kontrakt z UFC i zastąpi kontuzjowanego Krzysztofa Jotkę w starciu z Garrethem McLellanem na gali w Krakowie. Pierwszy tę wiadomość podał Artur Mazur z wp.pl.

Bartosz Fabiński (MMA 11-2, 4. w rankingu PL) został zakontraktowany przez największą organizację MMA na świecie. Zawodnik wraz z menedżerem pochwalili się niedawno zdjęciem, na którym wspólnie trzymali podpisany przez Bartosza kontrakt.

Fabiński walczy w MMA od 2011 roku. W ciągu czterech 28-latek wygrywał starcia zarówno w wadze średniej, jak i półśredniej. Reprezentant S4 Fight Team pokonał między innymi Gregora Herba, Michała Szulińskiego czy Antoniego Chmielewskiego, natomiast przegrał jedynie z Wendresem Carlosem da Silvą i Marcinem Bandlem.

Podczas UFC Fight Night w Krakowie, które ma odbyć się 11 kwietnia, Fabiński zastąpi w oktagonie innego Polaka, Krzysztofa Jotkę, ponieważ ten złamał podczas przygotowań rękę. Rywalem warszawianina będzie Garreth McLellan.

W karcie walk krakowskiej gali UFC Fight Night: Cro Cop vs. Gonzaga 2, której rozpiskę możecie znaleźć pod tym adresem, widzowie zobaczą także Jana Błachowicza, Daniela Omielańczuka, Marcina Bandla, Pawła Pawlaka oraz Izabelę Badurek.

 

11 KOMENTARZE

  1. Obejrzalem kilka walk McLellana po ogloszeniu go jako rywala Krzycha Jotki, widzialem rowniez ostatnia walke Bartka. Moim zdaniem Fabinski jest sporym faworytem w tym starciu.

  2. Gratulacje dla Bartka, ale także dla Roberta Jocza i ekipy S4, no i menagera Sebastiana Świerkota, który w ten sposób ma już w UFC dwóch zawodników!

  3. Esco coś słabo zadziałał bo tu miał Oskar wskoczyć w miejsce Jotki:tongue: rywal idealny na początek i oby nie powtórzył debiutu 2 łodzian… Sebastian Świerkot wyrasta na mocnego gracza na polskim rynku!

  4. Jak nie chcieli puscic Oskara na tego Bilsteina czy jak on tam ma , bo niby za wczesnie na takiego zawodnika . To gdzie go teraz do UFC dadza ?

  5. Bardzo fajnie, że potwierdziła się ta wiadomość. Gratulacje Bartek, dobrych łokci w oktagonie – daj niezłą wojnę :boss:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.