„Niech Wszechmogący oszpeci twarz tej szumowiny” – tak emerytowany od niedawna mistrz UFC, Khabib Nurmagomedov zaatakował francuskiego przywódcę, Emmanuela Macrona z powodu krytycznych słów na temat islamu które padły po ostatnich zamachach terrorystycznych na terenie Francji.

Emerytowany mistrz organizacji UFC, Khabib Nurmagomedov skrytykował francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, który gorąco broni prawa do publikacji karykatur proroka i powiedział, że „islam jest religią w kryzysie na całym świecie”. Słowa francuskiego przywódcy padły po ostatnich zamachach terrorystycznych na terenie Francji.

Sytuacja we Francji jest w ostatnich tygodniach bardzo napięta. W kraju podniesiono poziom zagrożenia terrorystycznego do „maksimum” po brutalnych zabójstwach wywołanych sporem o religię i wolność słowa. Słowa Macrona spotkały się z ostrą krytyką politycznych liderów w muzułmańskich krajach. Doszło w nich również do  gwałtownych protestów ludności przeciwko francuskiemu przywódcy.

Do krytyków francuskiego lidera dołączył również Khabib Nurmagomedov, zamieszczając na sieciach społecznościowych które śledzi 25 milionów osób, zdjęcie odcisku buta na twarzy Macrona wraz z krytycznym wpisem:

„Niech Wszechmogący oszpeci twarz tej szumowiny i wszystkich jego wyznawców, którzy pod hasłem wolności słowa obrażają uczucia ponad półtora miliarda muzułmanów. Niech Wszechmogący upokorzy ich w tym i następnym życiu. Allah jest szybki w kalkulacji i się o tym przekonasz.”

„Jesteśmy muzułmanami, kochamy naszego Proroka Mahometa (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) bardziej niż nasze matki, ojców, dzieci, żony i wszystkie inne osoby bliskie naszym sercom. Uwierz mi, te prowokacje wrócą do nich, koniec jest zawsze dla bogobojnych.”

„Dagestański Orzeł” zacytował również werset z Koranu, który tłumaczy się jako:

„Zaprawdę, ci, którzy obrażają Allaha i Jego Posłańca, są potępieni przez Allaha na tym świecie i w życiu ostatecznym. On przygotował dla nich poniżającą karę”.

W czwartek terrorysta który przybył do Europy z Tunezji, zabił trzy osoby w kościele na południu Francji, jednej z nich odcinając głowę. Powodem tego ataku według nieoficjalnych informacji miały być słowa Macrona krytykujące Islam. Dwa tygodnie wcześniej, francuski nauczyciel Samuel Paty został ścięty przez zradykalizowanego uchodźcę mieszkającego pod Paryżem. Powodem tego ataku była przeprowadzona w szkole lekcja na której omawiano wolność słowa i pokazywano karykatury Proroka Mahometa. Rysunki były opublikowane wcześniej w satyrycznym magazynie Charlie Hebdo i doprowadziły do zamachu na redakcję tego magazynu w 2015 roku w którym zginęło 12 osób.

Khabib Nurmagomedov (29-0 MMA) karierę w oktagonie zakończył jako mistrz kategorii lekkiej pokonując w świetnym stylu Justina Gaethjego. W przeszłości „Dagestański Orzeł” pokonał m.in. Conora McGregora, Ala Iaquintę, Edsona Barbozę czy Dustina Poiriera.

Zobacz również:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.