Paulo Costa walka o pas
Paulo Costa

Podczas gali UFC 241 w Anaheim, w Kalifornii, doszło do niesamowitej walki pomiędzy Yoelem Romero (MMA 13-4) z Paulo Costą (MMA 13-0). Po trzech rundach wyniszczającej wojny w klatce, sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo Paulo Costy.

Były mistrz UFC Georges St. Pierre w rozmowie z Chaelem Sonnenem, przyznał, że nie nastawiał się na to, że będzie to aż tak dobra walka.

Nie wiedziałem czego się spodziewać. Bywa, że gdy walczy z sobą dwóch bardzo silnych zawodników i oczekuje się niesamowitego starcia, to czasami okazuje się ono nudne. Nie nastawiałem się więc na to, że będzie to świetne walka, ale taka właśnie była.

GSP zgodził się też z Sonnenem, że to właśnie Costa powinien po swoim ostatnim zwycięstwie dostać szansę walki o pas mistrzowski.

Zgadzam się. Nie widzę nikogo innego. Jest jeszcze Gastelum, ale myślę, że to jednak Costa. Nie widzę nikogo innego.

21 KOMENTARZE

 1. Jest jeszcze Gastelum

  Przegrał walkę o interima, nie zawalczył ani razu od tamtej pory i miałby dostać walkę o prawowity pas :muttley:?

 2. Z jednej strony, fajnie by było zobaczyć jak Robert kasuje mosada, ale wtedy będzie musiał się bić z tym dzikiem, co raczej za 3 razem nie przejdzie. Jak wygra mosad z Robertem, to będę świadkiem jednego z najsmutniejszych dni w historii MMA, ale jest duża szansa, że później Costa zrobi mu bąbelka.

 3. Pierodilcie o tej usiadzie pod każdym postem aż mi się śmiać chce. Złapią złapią itd a gość walczy już od 2 lat w ufc i się ma dobrze

 4. Jeśli Whittaker – Israel dojdzie do skutku to Costa jest jak najbardziej następny w kolejce.

  Jeśli nie dojdzie to prawdopodobnie też. Jeśli Robert znowu wypadnie to raczej zabiorą mu pas, a wtedy dla Israela będzie tylko jedna opcja.

 5. Powiem tak : nikt nie wytrzyma tego co Romero , żaden żydek czy też Whittaker , a to że jest jednym pretendentem jest oczywiste

 6. Przegrał walkę o interima, nie zawalczył ani razu od tamtej pory i miałby dostać walkę o prawowity pas :muttley:?

  Tak wlasnie gosc na emeryturze ogarnia MMA. By chociaz sprawdzil sherdoga…

 7. Costa niema ciosu. Ciosy pchane . Na głowę. Nie trafia w ucho a nie w szczękę. Nie zna się na MMA i jest gupii. Na pewno przegra z każdym. I niech się leczy.

 8. Costa niema ciosu. Ciosy pchane . Na głowę. Nie trafia w ucho a nie w szczękę. Nie zna się na MMA i jest gupii. Na pewno przegra z każdym. I niech się leczy.

  :korwinwhat:

  :korwinlaugh:

 9. Jak to sie dzieje ze taki Costa moze dostac walke o pas po 5 walkach w ufc. Rozumiem 4 ko na 5 walk. Trzeba odliczyc od tego dwie pierwsze bo z plackami typu McLellan i Bambgose. Zostaje ko z Hendricksem u schylku kariery, Hallem ktory jest sredniakiem i zostal Romero wysoko notowany, gdzie walka bardzo bliska i wyrownana. Tym dlugim wywodem zrobilem wstep do tego dlaczego kurwa mac Janek nie jest tak postrzegany? Wygral z Latifim ktory jest w top 15,wiem ze w 2014 ale wygral, potem passa porazek, ale i passa zwyciestw z Canonierem, ktory dobrze sobie w sredniej radzi, z Krylovem tez top 15, z Manuwa ktory byl top 10, z Clarkiem zrobil poddanie kurwa roku, z Santosem wyrownana walke i wreszcie zamordowal lujem ogluszaczem Rockholda, ktory jest bozyszczem tlumu, bylym mistrzem i do niedawna scislym topem sredniej. Dlaczego kurwa sie pytam dlaczego?!

 10. Jak to sie dzieje ze taki Costa moze dostac walke o pas po 5 walkach w ufc.

  A komu tam sie bardziej teraz nalezy? Wygrana z Romero zawsze powinna gwarantowac walke o pas:wink:

 11. Jak to sie dzieje ze taki Costa moze dostac walke o pas po 5 walkach w ufc. Rozumiem 4 ko na 5 walk. Trzeba odliczyc od tego dwie pierwsze bo z plackami typu McLellan i Bambgose. Zostaje ko z Hendricksem u schylku kariery, Hallem ktory jest sredniakiem i zostal Romero wysoko notowany, gdzie walka bardzo bliska i wyrownana. Tym dlugim wywodem zrobilem wstep do tego dlaczego kurwa mac Janek nie jest tak postrzegany? Wygral z Latifim ktory jest w top 15,wiem ze w 2014 ale wygral, potem passa porazek, ale i passa zwyciestw z Canonierem, ktory dobrze sobie w sredniej radzi, z Krylovem tez top 15, z Manuwa ktory byl top 10, z Clarkiem zrobil poddanie kurwa roku, z Santosem wyrownana walke i wreszcie zamordowal lujem ogluszaczem Rockholda, ktory jest bozyszczem tlumu, bylym mistrzem i do niedawna scislym topem sredniej. Dlaczego kurwa sie pytam dlaczego?!

  Myślę kolego Baton, że różnicę w postrzeganiu obu panów robi ta wyrównana, aczkolwiek przegrana walka z Santosem:DC:, możliwe też, że zero w rubryce porażek w karierze może tu mieć jakieś znaczenie:beer:

  Poza tym, tak jak @Grubas pisze, Costa na tę chwilę jest po prostu naturalnym pretendentem nr 1 w średniej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.