Islam Makhachev oraz Alexander Volkanovski zareagowali na ogłoszoną walkę mistrzowską na okoliczność gali UFC 294. Dagestańczyk docenia ruch mistrza wagi piórkowej, jednak apeluje o nieużywanie wymówek po starciu.

Amerykański hegemon ogłosił nową walkę wieczoru gali UFC 294. Wydarzenie odbędzie się 21 października w Etihad Arena w Abu Zabi. Galę uświetni rywalizacja o pas kategorii lekkiej z udziałem mistrza Islama Makhacheva oraz dominatora wagi piórkowej Alexandra Volkanovskiego. Pierwotnie Dagestańczyk miał zawalczyć pod raz drugi z Charlesem Oliveirą, jednak ten wypadł z powodu olbrzymiego rozcięcia nad okiem.

Obydwaj zawodnicy zareagowali w mediach społecznościowych na zestawioną walkę. Volkanovski nie kryje podekscytowania w związku z ponowną szansą zdobycia drugiego pasa UFC. Makhachev nie kryje szacunku wobec Australijczyka za wzięcie starcia z jedenastodniowym wyprzedzeniem. Jednocześnie apeluje do niego, aby ten miał żadnych wymówek po walce.

Szacunek za wzięcie starcia z krótkim wyprzedzeniem Alex, ale nie używaj tego jako wymówki po walce.

Uwielbiam to g*wno.

Makhachev (MMA 24-1) w ostatniej walce obronił po raz pierwszy tytuł wagi lekkiej. Dagestańczyk wygrał w lutym na gali UFC 284 w pierwszym starciu z Volkanovskim przez jednogłośną decyzję sędziów. Pas zdobył poddając w drugiej rundzie Charlesa Oliveirę w październiku 2022. 31-latek jest na fali dwunastu zwycięstw z rzędu. Makhachev obecnie zajmuje 3. miejsce w rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe.

Volkanovski (MMA 26-2) w ostatniej walce po raz piąty obronił pas kategorii piórkowej na lipcowej gali UFC 290. „The Great” w walce wieczoru pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Yaira Rodrigueza. Był to dla niego udany powrót do oktagonu po nieudanej porażce z Makhachevem w walce o drugi pas. Tytuł wagi piórkowej Australijczyk dzierży od grudnia 2019 roku, kiedy to pokonał Maxa Hollowaya. Volkanovski obecnie zajmuje 2. miejsce w rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,872 komentarzy 2,867 polubień

Islam Makhachev oraz Alexander Volkanovski zareagowali na ogłoszoną walkę mistrzowską na okoliczność gali UFC 294. Dagestańczyk docenia ruch mistrza wagi piórkowej, jednak apeluje o nieużywanie wymówek po starciu. Amerykański hegemon ogłosił nową walkę wieczoru gali UFC 294. Wydarzenie odbędzie się 21 października w Etihad Arena w Abu Zabi. Galę uświetni rywalizacja o pas kategorii lekkiej z udziałem mistrza […]

Odpowiedz polub

click to expand...