Daniel Cormier jest przekonany, że Jon Jones mimo przejścia do wyższej dywizji wagowej, nie będzie miał siły ciosu, którą mógłby znokautować rywali. „DC” wierzy, że „Bones” będzie musiał szukać innych rozwiązań, aby kończyć przeciwników przed czasem.

Jones zadebiutuje w kategorii ciężkiej największej organizacji MMA na świecie już w ten weekend. „Bones” zmierzy się z Cirylem Gane w walce o pas mistrzowski dywizji do 120 kilogramów, której niegdyś mistrzem był Daniel Cormier. Jego były rywal w swoim podcaście wypowiedział się na temat potencjału Jonesa w kategorii ciężkiej. Według niego, ten nie uderzał zbyt mocno podczas ich pojedynków i nie będzie w tym aspekcie mocniejszy niż Francuz.

Myślę, że będzie musiał korzystać ze sowich umiejętności, bo powiem ci to już teraz – Jones nie uderza zbyt mocno. To było dla mnie wyróżniające. Uderzał mocno kolanami, kopał mocno, uderzał łokciami, wiele rzeczy robi dobrze. Jeśli jednak chodzi o same uderzenia, on nie ma jakiejś niezwykłej mocy. Teraz nabrał 30 funtów więc może jego uderzenie będzie bardziej odczuwalne, ale nigdy nie dorówna Cirylowi Gane w tym aspekcie. Będzie musiał użyć swoich innych umiejętności żeby wygrać.

Co ciekawe, były rywal Jonesa, Cormier, będzie komentatorem przy okazji gali UFC 285, która odbędzie się już w ten weekend, w nocy naszego czasu z 4 na 5 marca, w T-Mobile Arena w Las Vegas. Poza walką wieczoru pomiędzy Jonesem a Gane zobaczymy wtedy takie pojedynki jak Valentina Shevchenko kontra Alexa Grasso czy Mateusz Gamrot kontra Jalin Turner. Dla „Bonesa” będzie to powrót po wieloletniej przerwie od startów, podczas której nabrał wiele kilogramów, aby być przygotowanym na rywalizację z cięższymi rywalami w kategorii ciężkiej. Już za kilka dni przekonamy się czy były dominator kategorii półciężkiej będzie w stanie odnosić sukcesy także w królewskiej dywizji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Kar0l
Kar0l

Legacy FC
Middleweight

2,059 komentarzy 7,128 polubień

A ja myślałem, że nie będzie musiał używać żadnych umiejętności

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,073 komentarzy 73,701 polubień

Skąd wiesz że mocno kopie? :płacz:

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of AndJusticeForAll
AndJusticeForAll

M-1 Global
Heavyweight

3,860 komentarzy 27,802 polubień

Skąd wiesz że mocno kopie? :płacz:

Tak mu przyszło do głowy :jjsmile:

Odpowiedz 13 polubień

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,735 komentarzy 21,105 polubień

Tak mu przyszło do głowy :jjsmile:

I ta myśl go uśpiła :jjsmile:

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of warzywko
warzywko

Jungle Fight
Middleweight

343 komentarzy 1,067 polubień

A skąd on wie jak mocno Ciril uderza. No i szok ze Jones będzie musiał używać swoich umiejętności. Cormier to jest jednak mądry gość

Odpowiedz polub

Avatar of Halny
Halny

KSW
Heavyweight

5,989 komentarzy 3,090 polubień

Ale Pączek będzie miał ból dupy jak Bones znokautuje Gane ciosem ręką :DC:

Odpowiedz 1 Like