Wygląda na to, że Jon Jonesa, mistrz wagi ciężkiej UFC, nie zamknął ostatecznie drzwi do walki z Tomem Aspinallem, tymczasowym czempionem. Jones z decyzjami dotyczącymi przyszłości w sporcie chce jednak poczekać do zakończenia walki ze Stipe Miocicem.

Jon Jones, mistrz wagi ciężkiej UFC, jest w trakcie przerwy od startów spowodowanej kontuzjami. Po powrocie do klatki Jones chce zmierzyć się ze Stipe Miocicem i od dawna mówił otwarcie o tym, że na niczym więcej w MMA już mu nie zależy. Walki z Jonesem chce natomiast Tom Aspinall, aktualny tymczasowy mistrz UFC. Wygląda jednak na to, że Jones zmienił zdanie i być może po starciu z Miocicem będzie kontynuował karierę. W rozmowie dla Submission Radio Jones stwierdził:

Decyzje dotyczące mojej przyszłości będę opierał na tym, jak potoczy się walka ze Stipe i jak pójdzie moja rehabilitacja po kontuzji. Mogę pobić Stipe, a mogę stoczyć z nim totalną wojnę. Czuję, że muszę wykonywać po jednym kroku, a dopiero potem decydować o tym, co będę robił dalej. Walka z Tomem na pewno nie jest wykluczona. On jest imponującym zawodnikiem, ale nie stał się jeszcze wystarczająco ważny.

Jones dodał też, że czuje, iż chciałby dalej rywalizować.

Czuję w sobie dobrą energię. Nie mogę tak po prostu odejść, więc wszystko zmierza w dobrym kierunku, abym mógł kontynuować moją karierę.

Jon Jones to były mistrz i dominator wagi półciężkiej. Ma na swoim koncie 29 pojedynków, z których 27 zakończyło się jego wygranymi. Pas mistrzowski wagi półciężkiej zdobył w roku 2011. Tytuł obronił 13 razy. Do debiutu w wadze ciężkiej Jones szykował się ponad dwa lata. Podczas gali UFC 285, która odbyła się 4 marca 2023 roki w Las Vegas, Jon Jones udanie powrócił do oktagonu UFC i szybko uporał się z Cirylem Gane.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,011 komentarzy 3,093 polubień

Wygląda na to, że Jon Jonesa, mistrz wagi ciężkiej UFC, nie zamknął ostatecznie drzwi do walki z Tomem Aspinallem, tymczasowym czempionem. Jones z decyzjami dotyczącymi przyszłości w sporcie chce jednak poczekać do zakończenia walki ze Stipe Miocicem. Jon Jones, mistrz wagi ciężkiej UFC, jest w trakcie przerwy od startów spowodowanej kontuzjami. Po powrocie do klatki […]

Odpowiedz polub

click to expand...