karolina kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz planuje stoczyć jeszcze kilka pojedynków w UFC. Nie zamierza jednak walczyć jeszcze przez wiele lat.

W roku 2022 Karolina Kowalkiewicz wróciła na drogę zwycięstw i wygrała dwie walki w UFC. Karolina nie kryje, że wygrane ją bardzo cieszą, ale nie ma już mistrzowskich ambicji. W rozmowie dla Radia Łódź Karolina powiedziała:

Nie jestem młodą zawodniczką. Chcę jeszcze oczywiście walczyć. Fajnie by było wrócić do czołówki, ale tak naprawdę w kolejce do pasa UFC jest tyle młodych zawodniczek, że zanim tam się dopcham, to parę lat minie, a za parę lat już będę na sportowej emeryturze.

Mówiąc o końcu kariery Karolina dodała:

Zaczęłam czerpać z tego ogromną radość i chcę się tym cieszyć. (…) Będę walczyła dopóki mi zdrowie pozwoli. Rok, maksymalnie dwa lata i zająć się innymi rzeczami.

Karolina powiedziała również, że pod koniec stycznia wyrusza do USA, gdzie będzie trenować w klubie ATT. Liczy natomiast na to, że zawalczy na przełomie kwietnia i maja.

Karolina bije się dla UFC od roku 2015. W tym czasie w oktagonie stoczyła 14 pojedynków, z których 7 wygrała. W swojej karierze ma zwycięstwa nad takimi przeciwniczkami jak Rose Namajunas czy Randa Markos.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.