Już w październiku Khabib Nurmagomedov zmierzy się w mistrzowskim boju z Justinem Gaethje. Obaj zawodnicy są prowadzeni menadżersko przez Aliego Abdelaziza, dla którego będzie to trudny moment. Jak sam powiedział w rozmowie dla serwisu BJPenn.com, nie zamierza więc pojawić się osobiście na gali, podczas której dojdzie do walki jego podopiecznych.

Nie chcę zobaczyć przegranej żadnego z nich. Po walce chciałbym być z tym, który przegrał, ale to nie będzie w porządku w stosunku do zwycięzcy. Lepiej więc jeśli zostanę w domu i zobaczę walkę w telewizji. Życzę obu powodzenia.

Abdelaziz nastawia się jednak na to, że zobaczy bardzo dobrą walkę.

To będzie świetne starcie. Zawodnicy marzą o tym, żeby zostać mistrzami. Oni obaj to osiągnęli. Jeden jest pełnoprawnym mistrzem, drugi ma pas tymczasowy. Obaj są świetnymi sportowcami i chcę sprawdzić, który z nich jest najlepszy.  24 października przekonamy się o tym.

Mówiąc natomiast o przyszłości Khabiba Nurmagomedova, który planuje stoczyć jeszcze tylko dwa pojedynki w karierze, Abdelaziz stwierdził:

Khabib jest w szczycie swojej kariery. Trenuje każdego dni i jest w świetnej formie. Ostatecznie jednak wszystko zależy od niego. Wiem, że najpewniej zawalczy jeszcze przynajmniej dwa razy. Najpierw zmierzy się z Justinem. To dla niego najważniejsze starcie, tak samo jak dla Justina.

Nurmagomedov jest niepokonany od dwudziestu ośmiu walk, z czego dwanaście stoczył w organizacji UFC. Jeden z najlepszych zawodników w historii MMA ostatni walczył na gali UFC 242 w Abu Zabi gdzie zdominował i poddał w trzeciej rundzie tymczasowego mistrza wagi lekkiej Dustina Poiriera. Miało to jednak miejsc w 2019 roku i od tego czasu nowym tymczasowym mistrzem został Justin Gaethje. Khabib będzie musiał znów udowodnić, że na tronie kategorii, może zasiadać tylko jeden zawodnik.

Gaethje jest niepokonany od czterech pojedynków i wszystkie z nich kończył przez nokauty, zdobywając przy okazji aż pięć bonusów za występy oraz walki wieczoru. W ostatnim starciu z Tonym Fergusonem, zdobył pas i stał się tymczasowym mistrzem wagi lekkiej oraz prawowitym przeciwnikiem dla Khabiba.

Ich pojedynek odbędzie się 24 października na UFC 255.

Zobacz również: Khabib o kolejnych walkach: Październik – Justin, kwiecień – GSP

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.