Charles Oliveira liczy na to, że dostanie walkę o pas wagi lekkiej, która będzie jednocześnie pojedynkiem rewanżowym z Islamem Makhchevem.  Dana White, szef UFC, przyznał, że nie zapadała jeszcze decyzja dotycząca drugiej walki Oliveiry z Islamem. Powiedział jednak otwarcie, że sam byłby za takim pojedynkiem.

Podczas gali UFC 289 Charles Oliveira szybko pokonał Beneila Dariusha. Jeszcze przed tą walką mówiło się, że może ona wyłonić kolejnego pretendenta do tytułu. Po gali Dana White został zapytany przez dziennikarzy o walkę o pas dla Oliveiry, ale szybko stwierdził, że decyzje będą podejmowane na najbliższym spotkaniu z matchmakerami UFC. Gdy temat pojawił się ponownie, White stwierdził:

Nie bawmy się w gierki. Ta walka ma sens i to jest walka, do której powinno dojść. Jestem podekscytowany tym, żeby ja zobaczyć.

White dodał jednak również, że jest wiele spraw, które muszą się najpierw wyjaśnić, zanim faktycznie do pojedynku dojdzie.

W październiku 2022 roku Charles Oliveira podczas gali UFC 280 zmierzył się z Islamem Makhachevem w boju o pas wagi lekkiej. Brazylijczyk przegrał pojedynek przez poddanie i nie odzyskał pasa, który niegdyś wisiał na jego biodrach.

Brazylijczyk utracił tytuł mistrzowski zdobyty w roku 2021 przy okazji walki z Justinem Gaethje. Charles pokonał rywala, ale przed starciem nie zmieścił się w wymaganym limicie wagi lekkiej, co spowodowało odebranie mu pasa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Graf Ramolo
Graf Ramolo

Maximum FC
Heavyweight

1,721 komentarzy 2,687 polubień
Avatar of seth1126
seth1126

Brutaal
Middleweight

564 komentarzy 628 polubień

To jedyna droga! Nie wiem czy na tego brodatego Downa Charlie jest w 100% gotów, ale nie zmienia to faktu że powinien mieć ten rewanż z kozojebcą. I niech Bóg da żeby urwał mu ten kosmaty łeb. War Charli i po wygraną i po pas i po księżniczkę .. O to nie ta bajka!!!!

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of GSPG
GSPG

BAMMA
Bantamweight

785 komentarzy 1,835 polubień

Licze na to, że Charlesowi po prostu trochę odjebało już od siana, olał sprawę i dlatego przegrał z ruskiem, ale po porażce wrócił na właściwe tory. Także WAR Charles, dojeb ruskowi! :bleed:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Roshi
Roshi

Vale Tudo
Open

23,741 komentarzy 76,731 polubień

I tym razem na gruncie Czarliego albo neutralnym.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Raven
Raven

Bellator
Light Heavyweight

4,641 komentarzy 16,568 polubień

Jest jeszcze walka Poiriera z Gatkiem, gdzie wygrany mógłby także z biegu dostać title shota. Nie wiem tylko jak bardzo spektakularnie musiałby wygrać któryś z nich żeby przebić tutaj Bronxa w oczach Danki?
Nie bez znaczenia może tu być jednak także podejście samego Kozika, który jasno mówił, że woli nowe wyzwania niż rewanże (co promowałoby Gatka lub Diamenta).

Odpowiedz polub