Na karcie będącej zakończeniem marca w największej organizacji na świecie zagościło nowe starcie. Po wypadnięciu z walki Alexa Caceresa, nowym rywalem Nate’a Landwehra został znajdujący się na fali dwóch zwycięstw z rzędu Austin Lingo. Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii piórkowej.

Landwehr (MMA 16-4) znajduje się w amerykańskim gigancie od 2020 roku. Przed dołączeniem do UFC miał okazję walczyć dla takich organizacji jak M-1 czy XFC. Pod banderą rosyjskiej organizacji wystąpił 5-krotnie, wygrywając wszystkie starcia. Amerykanin obecnie znajduje się na fali dwóch zwycięstw z rzędu. Podczas październikowego wydarzenia w 2021 roku rozprawił się z Ľudovítem Kleinem, poddając go w trzeciej rundzie pojedynku. Z kolei na ubiegłorocznej gali UFC San Diego pokonał dosyć nieoczekiwanie Ugandyjczyka, Davida Onamę. Jego dotychczasowy rekord w największej organizacji na świecie opiewa w 3 wygrane oraz 2 porażki. W swoim debiucie musiał uznać wyższość Herberta Burnsa, by rok później ulec Julianowi Erosie. „The Train” ma w swoim dorobku 9 walk zakończonych przed wybrzmieniem końcowej syreny (8 KO, 1 Sub).

Lingo (MMA 9-1) ma na swoim koncie 3 walki pod banderą UFC. Jego rekord w organizacji to 2 zwycięstwa i 1 porażka. Jedynym zawodnikiem, który pokonał dotąd Amerykanina jest Marokańczyk, Youssef Zalal. Obecnie wypracował sobie serię dwóch zwycięstw z rzędu, pokonując kolejno Jacoba Kilburna oraz Luisa Saldañę. Angaż w największej organizacji na świecie otrzymał dzięki nieskazitelnej serii 6 zwycięstw bez żadnej porażki w organizacji LFA. Lingo miał wystąpić podczas ubiegłotygodniowego wydarzenia w Las Vegas, lecz jego pojedynek z Ricardo Ramosem ostatecznie nie doszedł do skutku. 28-latek ma na swoim koncie 5 walk zakończonych przed czasem (3 KO, 2 Sub).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

WSOF
Bantamweight

3,108 komentarzy 9,785 polubień