NateDiazTeamAlphaMaleTwitter

Nate Diaz pojawił się kilka dni temu w Team Alpha Male i jak się okazuje, był to początek obozu treningowego do ogłoszonej przed chwilą walki. UFC podało bowiem do publicznej wiadomości, że 30 listopada podczas finału TUF-a 18. dojdzie do jego trzeciej walki z Grayem Maynardem.

Nate Diaz (16-9), obecnie 7. w rankingu wagi lekkiej UFC, zaliczył ostatnio dwie wyraźne porażki, ulegając przez decyzję Benowi Hendersonowi i przez TKO w drugiej rundzie Joshowi Thompsonowi. Nie wiadomo jeszcze czy resztę przygotowań spędzi w Team Alpha Male, czy też może w Cesar Gracie Jiu-Jitsu, z którym więzi obydwu braci Diaz są konsekwentnie rozluźniane od dobrych kilku miesięcy.

Gray Maynard (11-2-1, 1NC), obecnie 5. w rankingu wagi lekkiej UFC, cieszył się ostatnio zmiennym szczęściem, najpierw pokonując Claya Guidę przez niejednogłośną decyzję, a następnie ustępując przez szybkie TKO walczącemu niedługo o tytuł T.J. Grantowi.

Jest to trzecie starcie tej pary zawodników. Nate Diaz poddał „Bully’ego” w półfinałach TUF 5, a następnie musiał uznać jego wyższość, przegrywając niejednogłośną decyzją na UFC Fight Night 20. Walka ma zatem solidną podbudowę jako kolejna mocna trylogia Graya Maynarda i wyjaśnienie niedokończonych spraw z zawodnikiem ze Stockton.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.