Kilka miesięcy temu szef UFC Dana White, zapowiedział, że trwają prace nad doprowadzeniem do walki mistrzowskiej pomiędzy Weili Zhang i Rose Namajunas. Wygląda jednak na to, że plany te rozbiły się o niechęć Rose do walki o pas.

Jeszcze pod koniec września Dana White w rozmowie dla serwisu Polsatsport.pl mówił:

Rose będzie na pewno kolejną pretendentką do walki z Weili o pas wagi słomkowej, ale wiem, że dużo osób chce ponownie zobaczyć walkę Jędrzejczyk z Zhang. Zawsze będziemy mieć ten potencjalny rewanż z tyłu głowy.

Teraz, w najnowszej rozmowie dla BT Sport, Dana White zapytany o walkę o pas między Namajunas i Weili powiedział:

Dochodzą do mnie głosy, że Rose nie chce walki o pas. Zobaczymy więc jak to wszystko poukładać.

White dodał też, że być może Rose nie podołała presji jaka leży na mistrzyni i stąd jej niechęć do mistrzowskiego boju. Szef UFC powiedział również jaki ma pomysł na nową rywalkę dla Zhang.

Patrzymy na rankingi i wychodzi nam, że to może być Wieli vs Carla Esparza.

Carla Esparza znajduje się aktualnie na czwartym miejscu rankingu wagi słomkowej. Rose Namajunas jest na miejscu pierwszym. Tuż za nią znajduje się Joanna Jędrzejczyk, a pozycję trzecią zajmuje Yan Xiaonan.

Esparza ma za sobą cztery zwycięstwa z rzędu w klatce UFC. W ostatnich bojach uległy jej następujące przeciwniczki: Virna Jandiroba, Alexa Grasso, Michelle Waterson i Marina Rodriguez.

Zobacz również: „On jest gotów” – Szef UFC spotkał się z Jonem Jonesem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.