rose namajunas weili zhang

Kilka miesięcy temu szef UFC Dana White, zapowiedział, że trwają prace nad doprowadzeniem do walki mistrzowskiej pomiędzy Weili Zhang i Rose Namajunas. Wygląda jednak na to, że plany te rozbiły się o niechęć Rose do walki o pas.

Jeszcze pod koniec września Dana White w rozmowie dla serwisu Polsatsport.pl mówił:

Rose będzie na pewno kolejną pretendentką do walki z Weili o pas wagi słomkowej, ale wiem, że dużo osób chce ponownie zobaczyć walkę Jędrzejczyk z Zhang. Zawsze będziemy mieć ten potencjalny rewanż z tyłu głowy.

Teraz, w najnowszej rozmowie dla BT Sport, Dana White zapytany o walkę o pas między Namajunas i Weili powiedział:

Dochodzą do mnie głosy, że Rose nie chce walki o pas. Zobaczymy więc jak to wszystko poukładać.

White dodał też, że być może Rose nie podołała presji jaka leży na mistrzyni i stąd jej niechęć do mistrzowskiego boju. Szef UFC powiedział również jaki ma pomysł na nową rywalkę dla Zhang.

Patrzymy na rankingi i wychodzi nam, że to może być Wieli vs Carla Esparza.

Carla Esparza znajduje się aktualnie na czwartym miejscu rankingu wagi słomkowej. Rose Namajunas jest na miejscu pierwszym. Tuż za nią znajduje się Joanna Jędrzejczyk, a pozycję trzecią zajmuje Yan Xiaonan.

Esparza ma za sobą cztery zwycięstwa z rzędu w klatce UFC. W ostatnich bojach uległy jej następujące przeciwniczki: Virna Jandiroba, Alexa Grasso, Michelle Waterson i Marina Rodriguez.

Zobacz również: „On jest gotów” – Szef UFC spotkał się z Jonem Jonesem

34 KOMENTARZE

 1. Esparza? Przecież Aśce sililony eksplodują z wkurwienia. Swoją drogą – mega chujowe, śmierdzące snuff'em zestawienie, bo Chinka pójdzie do paki za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Już wolałbym walkę chińsko-chińską.

 2. Wynik z góry wiadomy, ale rankingowo ma to sens. Dopiero zobaczyłem, że ciasteczkowy potworek ma 4 zwycięstwa z rzędu 😆

 3. Nie masz dla Karoli litości jak jej narożnik …

  Nie no, Karola kiedyś wygrała z Rose. To już eliminuje ten pomysł z porównania do jej narożnika. 😆

 4. Nie no, Karola kiedyś wygrała z Rose. To już eliminuje ten pomysł z porównania do jej narożnika. 😆

  A nie chodziło o walkę z Chinką?

 5. Bez sensu. Jak Rose ma incydent kałowy, to walkę o pas powinna dostać druga Chinka, Aśka, ewentualnie Suarez.

  Przecież te 4 wygrane z rzędu Carli to decyzje ze słabszymi rywalkami, które mogły pójść w obie strony.:joanawhat:

 6. Poza tym przypominam, że jak Dana mówi, że ktoś nie chce walczyć, to znaczy, że chce za dużo pieniędzy.

  No ale Rose to Rose, ona faktycznie jebnięta, więc tutaj może mówi prawdę.

 7. A co w ogóle z Tatianą Suarez? Ona jest w ogóle w rankingu? Sprzątnęła Esparzę bez najmniejszych problemów, ją bym bardziej widział w tej walce.

 8. Prawde mówiąc to dziwna sprawa z tą Rose. Jest mocną zawodniczką, ale wydaje się że pod względem organizacyjnym to mocno problematyczną. Jak poleciał taki zawodnik jak Romero to nie zdziwiłbym się jak za jakiś czas poleci i Rose.

 9. Specjalnie czekali do walki rose żeby po wygranej dać jej TSA a ta ich wyhujała xD dana ty łysy lumpie, obyś się udławił tymi pieniędzmi! Szkoda że to kosztem Aśki, bo niedługo będzie rok od tej świetnej walki a przegrała nieznacznie:cry:

 10. A nie chodziło o walkę z Chinką?

  Z kontekstu dyskusji zrozumiałem, że chodzi o walkę z Różą. Patrząc na tytuł newsa faktycznie mogło chodzić o Chinkę.

  :beer:

 11. A co w ogóle z Tatianą Suarez? Ona jest w ogóle w rankingu? Sprzątnęła Esparzę bez najmniejszych problemów, ją bym bardziej widział w tej walce.

  Z rankingu P4P kobiet i dywizji została usunięta ze względu na brak aktywności. Szkoda że zdrowie nie dopisuje, bo myślę że obok Aśki to jedyna która coś może z Chinką zdziałać. Co do Aśki to nie zdziwię się jak dostanie eliminatora z tą drugą Chinką.

 12. Rose może walczyć o pas, ale tylko pod warunkiem, że walka odbędzie się w jej piwnicy, której nie opuszcza.

  Bo jak widzi autobus to przypominają się jej traumatyczne przeżycia i wpada w katatonię

  A co w ogóle z Tatianą Suarez? Ona jest w ogóle w rankingu? Sprzątnęła Esparzę bez najmniejszych problemów, ją bym bardziej widział w tej walce.

  Kontuzja. Plecy czy tam kark, jakiś dysk uszkodzony, nacisk na rdzeń. Dodatkowo miała już podobną kontuzję jak jeszcze startowała w zapasach. Z tego co kiedyś mówiła, to nie wie kiedy i czy w ogóle wróci do sportu. I nic się tu chyba nie zmieniło, chociaż mogę nie mieć najnowszych informacji, bo nie jestem na bieżąco

 13. Ogólnie to wkurwia mnie ta Namajunas… taka z niej THUG jak z Najmana sportowiec.Ciągle coś stęka.. jak nie straszny uraz psychiczny spowodowany atakiem brutalnego demona zniszczenia Conora, który sprawił, że moczyła się w nocy to teraz obsrana jest walki o pas bo presja… powinna napierdalać się z każdym – taki sport sobie wybrała. Kurwa dziewucho to chyba nie sport dla Ciebie. Proponuje szachy albo coś w ten deseń.

 14. Bo jak widzi autobus to przypominają się jej traumatyczne przeżycia i wpada w katatonię.

  Może przyjechać na galę tramwajem. :suchykarol:

 15. Albo Trolejbusem – zawsze to już nie Autobus 😆

  No ale wygląda jak autobus, tylko napęd inny.

  Trzeba sprawdzić, jak zareaguje, zrobić próbę generalną. Gdynia ma i lotnisko i trolejbusy, niech wpadnie to przetestujemy

 16. No ale wygląda jak autobus, tylko napęd inny.

  Trzeba sprawdzić, jak zareaguje, zrobić próbę generalną. Gdynia ma i lotnisko i trolejbusy, niech wpadnie to przetestujemy

  Jest to jakiś pomysł.. :frankapprove:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.