Chad Mendes, który ogłosił niedawno podpisanie kontraktu z organizacją Bare Knuckle Fighting Championship, cały czas ma ważną umowę z marką UFC.

Chad Mendes, były zawodnik UFC, postanowił wrócić do zawodowego sportu i chce spróbować swoich sił w walkach na gołe pięści. Co ciekawe, Mendes przyznał w audycji „Sirius XM”, że cały czas ma ważną umowę z UFC.

Fajne jest to, że nadal mam ważny kontrakt z UFC. Nadal mam na kontrakcie walki. UFC pozwala mi zarobić nieco pieniędzy bijąc się na gołe pięści, ale nadal mam otwarte drzwi do tej organizacji, jeśli chciałbym kiedyś wrócić. Oczywiście kontrakt z UFC nie jest dziś atrakcyjny, bo został podpisany jakieś pięć lat temu. Wówczas był dobry, ale dziś musiałbym go renegocjować.

Na razie nie wiadomo kiedy dojdzie do debiutu Mendesa z BKFC. Nie wiadomo również kto będzie jego rywalem.

Chad Mendes to były pretendent do tytułu mistrzowskiego kategorii piórkowej UFC. Ostatni raz walczył w oktagonie w roku 2018. Zmierzył się wówczas z Alexandrem Volkanovskim i przegrał z nim przez TKO w drugiej rundzie pojedynku.

Mendes walczył dla UFC od 2011 roku, a wcześniej bił się pod skrzydłami marki WEC. Ma na swoim koncie 23 stoczone pojedynki, 18 zakończyło się dla niego wygranymi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.