Yoel Romero po dołączeniu do Bellator MMA chce dać fanom walki, na które czekają. „Żołnierz Boga” po rozstaniu z UFC zdecydował się na podpisanie kontraktu z organizacją prowadzoną przez Scotta Cokera. Innym zawodnikiem, który zrobił taki sam ruch jest Anthony „Rumble” Johnson. W rozmowie z ESPN Romero wyznał, że być może to właśnie były pretendent do tytułu kategorii półciężkiej będzie jego rywalem w debiucie w klatce Bellatora.

To tylko spekulacje, bo na ten moment jest wiele rzeczy, o których nie mogę mówić, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że to będzie mój pierwszy rywal. 90% szans na to, że Johnson będzie moim pierwszym przeciwnikiem. To walka, którą ludzie chcieliby zobaczyć.

Myślę, że w kategorii półciężkiej jest tam wielu sportowców z umiejętnościami. Obserwujemy sytuację z moimi menadżerami, kategoria półciężka w Bellator MMA ma jakość.

Wykluczając Rosjanina (Vadima Nemkova), mają kilku porządnych zawodników. Lyoto Machida, który był mistrzem UFC, 3 innych zawodników, którzy bili się o pasy mistrzowskie, byli w pierwszej piątce gdy Jon Jones był w dywizji, który według mnie jest najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe.

Romero (13-5 MMA) w UFC stoczył trzynaście pojedynków. Srebrny medalista olimpijski w zapasach jest aktualnie po trzech porażkach z rzędu. „Żołnierz Boga” w swojej karierze walczył z m.in. Israelem Adesanyą, Robertem Whittakerem, Paulo Costą, Chrisem Weidmanem czy Lukiem Rockholdem. W ostatniej walce na UFC 248 przegrał walkę o tytuł mistrzowski kategorii do 84 kilogramów z Adesanyą przez jednogłośną decyzję sędziów po słabym widowisku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.