Szefowie firm Disney oraz ESPN z powodu nacisków wpływowych polityków zdecydowali o przełożeniu a raczej odwołaniu gali UFC 249 która miała się odbyć w przyszły weekend na terenie rezerwatu Indian w Kalifornii.

Telewizja ESPN która posiada na wyłączność prawa do transmisji wszystkich gal UFC w USA postanowiła wykorzystać swoje relacje z organizacją i poprosić o przełożenie zbliżającego się wielkimi krokami wydarzenia. Według informacji Washington Times`a, wartość praw do transmisji gali UFC na platformie ESPN w 2020 roku wyniesie 750 milionów dolarów.

Poniżej krótkie oświadczenie ESPN odnośnie odwołanej gali:

„ESPN była w stałym kontakcie z organizacją UFC w sprawie gali UFC 249. Nikomu tak jak nam nie zależy na powrocie zawodowego sportu ale z różnych powodów uznaliśmy, że to nie jest właściwy moment na to. ESPN wyraził swoje obawy i zostały one zrozumiane przez organizację UFC”

Nie wiadomo jeszcze czy walka o tymczasowy pas mistrza świata wagi lekkiej pomiędzy Tony Fergusonem a Justinem Gaethje zostanie przełożona czy całkowicie odwołana ani co stanie się z resztą układanej w ostatniej chwili rozpiski. Poniżej możecie przeczytać reakcje świata MMA na dzisiejsze zaskakujące odwołanie gali UFC 249:

Zobacz również:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.