Randy Couture, były mistrz wagi ciężkiej i półciężkiej organizacji UFC, w rozmowie z serwisem MMANytt przedstawił swoje spojrzenie na zbliżające się starcie pomiędzy Danielem Cormierem i Stipe Miocicem.

Daniel zaczynał w wadze ciężkiej. Jest dużym facetem i dysponuje świetnymi zapasami. Teraz zmierzy się z najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej. To będzie interesujący pojedynek, techniczna walka. Myślę, że Daniel może znaleźć sposób na Stipe walcząc z nim używając swoich zapasów tak często, jak tylko będzie to możliwe. Jeśli mu się to uda, to będzie dla niego dobra noc. Jeśli jednak Stipe będzie bazował na swoim zasięgu i stójce, żeby trzymać Daniela na dystans, to może być dobra noc dla Miocica.

Couture dodał jednak, że w tej walce bardzo trudno obstawić faworyta.

To jest jedna z tych walk, w których typując wygranego można rzucić monetą. Ja jestem zapaśnikiem, czuję więc, że zapasy mogą okazać się w tym wypadku dobre dla Daniela. Stipe to jednak jeden z najtwardszych zawodników. On jest świetnym fighterem.

13 KOMENTARZE

 1. Znowu Stipego nie doceniają, jak tak można? Bedzie to samo co z Ngannou

  Myśle, ze jednak nie:) Ngannou to zupełnie inny „profil” zawodnika:) z dużo mniejszym doświadczeniem niż Cormier, paradoksalnie Daniel faktycznie ma większe szanse na wygranie ze Stipe niż „mocne uderzenie” Ngannou;)

 2. Ja nie wiem ale czy wszyscy zapominają, że stipe też jest świetnym zapasnikiem?

  Szkoły zapaśnicze z Ohio są nie aż tak cenione w USA

 3. Myśle, ze jednak nie:) Ngannou to zupełnie inny „profil” zawodnika:) z dużo mniejszym doświadczeniem niż Cormier, paradoksalnie Daniel faktycznie ma większe szanse na wygranie ze Stipe niż „mocne uderzenie” Ngannou;)

  Podobnie było mówione o Ngannou. Że będzie szybki nokaut, Stipe nie ma szans. Tutaj nie wiadomo czemu znowu DC jest wyżej stawiany, mimo że Stipe jest kompletnym zawodnikiem, dobry w każdej płaszczyźnie. Jak dla mnie jedynym który ma szanse zabrać pas jest Werdum.

 4. Podobnie było mówione o Ngannou. Że będzie szybki nokaut, Stipe nie ma szans. Tutaj nie wiadomo czemu znowu DC jest wyżej stawiany, mimo że Stipe jest kompletnym zawodnikiem, dobry w każdej płaszczyźnie. Jak dla mnie jedynym który ma szanse zabrać pas jest Werdum.

  U buków jest underdogiem DC po kursie 2.70

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.