Conor McGregor jest przekonany, że Khabib Nurmagomedov boi się zawalczyć z nim drugi raz w oktagonie UFC. Irlandczyk wróci do klatki największej organizacji MMA na świecie 23 stycznia w Abu Dhabi żeby zawalczyć drugi raz z Dustinem Poirierem. Mistrzem kategorii lekkiej jest nadal Rosjanin, który po UFC 254 postanowił ogłosić przejście na sportową emeryturę. Nie wiadomo czy prezydentowi UFC udało się przekonać Nurmagomedova do powrotu do klatki, lecz już teraz McGregor zapowiada, że wygrałby drugą walkę z „The Eagle”.

Myślę, że on się boi ze mną zawalczyć, to na pewno i nie obwiniam go za to. Walczyłem z jego najlepszą wersją tej nocy, on walczył z moją najgorszą wersją. Wie o tym, ja o tym wiem, jego trenerzy o tym wiedzą. Mam odpowiedź na tego człowieka, mogę go zniszczyć. Może oszukiwać ludzi tyle ile będzie chciał, tak po prostu jest.

McGregor zapytany czy Khabib przeszedł na sportową emeryturę żeby uniknąć walki z nim potwierdził i dodał do wypowiedzi listę kandydatów do walki z Rosjaninem, z którymi ten nie chce według niego mierzyć się w klatce.

Tak, tak to widzę. Myślę, że on już pokazał swoje nastawienie. Według mnie, nie jest prawdziwym wojownikiem. Jak możesz tak po prostu odejść? Jest wiele walk do zrobienia. Pomyśl o Diazach, Fergusonach, wszystkie te dzikie walki, Oliveiry… Rewanż ze mną. Myślę, że takie odejście jest niedorzeczne. Nie tylko zesrał się w gacie w autobusie, myślę, że też sie zsikał. Pokazał swoje nastawienie.

Obaj zawodnicy mierzyli się ze sobą w przeszłości na UFC 229. Wtedy to Rosjanin poddał Irlandczyka w 4. rundzie pojedynku. Do walki z Nurmagomedovem, McGregor przystąpił po dwuletniej przerwie od startów w MMA spowodowanej m.in. walką z Floydem Mayweatherem Jr. w boksie. Po przegranej z „The Eagle”, były podwójny mistrz UFC wrócił do klatki żeby pokonać Donalda Cerrone przez KO. Teraz zmierzy się on z Dustinem Poirierem na UFC 257, 23 stycznia w Abu Dhabi. Dana White jasno dał znać, że wygrany tego pojedynku zawalczy w niedalekiej przyszłości o pas mistrzowski kategorii lekkiej UFC, lecz nie wiadomo czy będzie to walka z Nurmagomedovem, który nadal oficjalnie nie potwierdził swojego powrotu do oktagonu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.