Walka pomiędzy Conorem McGregorem i Floydem Mayweatherem Jr. spowodowała, że zawodnicy MMA coraz częściej zaczynają mówić o spróbowaniu swoich sił w boksie. Nie jest to jednak zupełna nowość w świecie MMA. Jeszcze w czasach istnienia japońskiej organizacji PRIDE, Antonio Rogerio Nogueira udanie łączył występy na ringu MMA z amatorskimi walkami w boksie.

W roku 2005 wywalczył w boksie mistrzostwo Brazylii, a w roku 2007 zdobył brązowy medal podczas XV Igrzyska Panamerykańskie Rio 2007. Później myślał również o występie podczas Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008 w Chinach. Zdecydował się jednak na podpisanie kontraktu z organizacją UFC i kontynuowanie swojej kariery w MMA.  W rozmowie z serwisem MMAFighting, wspominając tamte dni Nogueira powiedział:

Myślałem o igrzyskach w Chinach. Wtedy jednak UFC wykupiło PRIDE i niektórzy zawodnicy podpisywali z tą organizacją kontrakty. Wówczas moja kariera toczyła się dwutorowo, w boksie i MMA.  Byłem jednak na początku drogi w boksie, a w MMA byłem jednym z 10 najlepszych zawodników od wielu lat. Łatwiej było mi więc zdecydować się na MMA i na podpisanie kontraktu z UFC. W MMA miałem też lepsze zarobki.

Nogueira dodał również, że gdyby wówczas był młodszy, może jednak zdecydowałby się na boks.

Nie jest łatwo zacząć karierę w boksie i dobrze zarabiać. No chyba, że zacznie się tak jak Conor McGregor, od walki z Floydem. Gdybym był młodszy, może zdecydowałbym się na kontynuowanie kariery w boksie, zamiast MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.