Alexander Volkanovski chce odzyskać mistrzowski pas UFC. Nie chce jednak walczyć jeszcze przez wiele lat i myśli o zakończeniu kariery.
Po tym jak Ilia Topuria zwakował pas mistrzowski kategorii piórkowej UFC, ogłoszono, że o tytuł zmierzą się Alexander Volkanovski z Diego Lopesem. Volkanovski wierzy, że odzyska wcześniej utracony tytuł, ale w głowie pojawią się mu też myśli związane z zakończeniem kariery. W programie The Ariel Helwani Show powiedział:
Może stoczę jeszcze kilka walk. Zobaczymy. Nadal kocham to robić i mógłby zacząć mówić, żeby dali mi kolejnych siedem pojedynków, ale jak długo zamierzam to robić sobie i mojemu ciału? Ostatecznie chcę kiedyś odejść w kierunku zachodzącego słońca i cieszyć się życiem. Ostatni rok był niesamowity. Bardzo rozwinąłem się poza światem walk. Czekam więc na moment, w którym będę mógł ponownie to robić. Chcę jednak jeszcze zdobyć pas, obronić go, może obronić po raz drugi i być może to będzie koniec.
Do walki Volkanovskiego dojdzie 12 kwietnia tego roku w Miami na gali UFC 314.
Volkanovski walczył ostatni raz podczas gali UFC 298, która odbyła się 17 lutego 2024 roku w USA. Został wówczas znokautowany i przegrał pas w starciu z Ilią Topurią. Po tym pojedynku Volkanovski zdecydował się zrobić dłuższą przerwę od startów.
4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
Maximum FC Welterweight
UFC Light Heavyweight
WSOF Featherweight
UFC Flyweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/78554/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>