„Dagestański Orzeł” mimo wielkiego triumfu podczas sobotniej gali UFC 229 i utrzymania niepokonanego rekordu w zawodowym sporcie, może spodziewać się surowych konsekwencji po wielkiej bójce którą wywołał po wygranej walce z Conorem McGregorem.

Ze strony Komisji Sportowej Stanu Nevada (NSAC) mistrza wagi lekkiej UFC w zależności od tego jak potoczy się postępowanie, może spotkać kara zawieszenia oraz wysoka grzywną finansowa. Być może czekają go też reperkusje ze strony UFC która w przypadku długiego zawieszenia zawodnika może mu nawet odebrać mistrzowski pas.

To jednak nic w porównaniu z tym co czeka go w rodzinnym Dagestanie z rąk ojca i głównego trenera, Abdulmanapa Nurmagomedova. Khabib już na konferencji prasowej w lekko humorystyczny sposób zapowiedział dziennikarzom, że po powrocie do domu w którym dalej mieszka ze swoimi rodzicami, czekać go będzie kara ze strony ojca:

„To jest sport pełen szacunku. To nie jest sport w którym się obraża. Chcę zmienić tę grę, nie możesz mówić i obrażać religii i narodów. To dla mnie bardzo ważne. Wiem, że mój ojciec mnie zdemoluje („smash me”), kiedy wrócę do domu. Nevada: przepraszam, Vegas: przepraszam.”

Być może nie były to tylko żarty. Ojciec zawodnika w rozmowie z telewizją Ren TV komplementował wielką wygraną Khabiba ale też surowo ocenił jego postępowanie po walce:

„Będę dla niego bardzo surowy, ostrzegałem go wcześniej, dla mnie dyscyplina jest najważniejsza” powiedział Abdulmanap Nurmagomedov. „W oktagonie robisz co chcesz, ale poza nim jest granica, poza nim są cywile, dzieci, kobiety i zwykli fani. Poza klatką powinieneś zachowywać się w cywilizowany sposób”

Mimo, że Abdulmanap Nurmagomedov nie był obecny na UFC 229 z powodu braku wizy, wziął na siebie odpowiedzialność za kontrowersyjne wydarzenia po gali:

„Biorę na siebie całą odpowiedzialność za to co się stało. To jest mój klub. Pomimo faktu, że nie pozwolono mi jechać do Ameryki, nie zwalniam się z odpowiedzialności za te wydarzenia. Mój klub zawsze słynął z dyscypliny. A więc konsekwencje wobec Khabiba będą surowsze niż te od UFC.”

Khabib Nurmagomedov miał oficjalnie otrzymać 2 miliony dolarów za walkę z McGregorem, ale Komisja Sportowa Nevada wstrzymała pensję na poczet przyszłych kar w oczekiwaniu na dochodzenie w sprawie bijatyki po walce.

2 KOMENTARZE

  1. Pas się do czegoś przyda :D, Khabib będzie żałował, że go obronił 😀

  2. Czytając to, prawie się zesrałem zestrachu jakbymto ja miał dostać wpierdol lol

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.