Zwycięzca 30 sezonu programu The Ultimate Fighter, a prywatnie brat byłego mistrza kategorii półśredniej UFC, Mohammed Usman stoczy swój kolejny pojedynek pod banderą amerykańskiego giganta. Jego przeciwnikiem będzie były zawodnik Glory, również posiadający rodzeństwo w organizacji UFC, Junior Tafa. Starcie odbędzie się 22 kwietnia w limicie kategorii ciężkiej.

Usman (MMA 8-2) do tej pory jednokrotnie wchodził do oktagonu UFC podczas regularnego wydarzenia. Miało to miejsce na gali UFC Vegas 59 kiedy to w finale TUF’a rozprawił się z Zac’iem Paugą, nokautując go w drugiej odsłonie starcia. Nigeryjczyk ma na swoim koncie 6 zwycięstw przed wybrzmieniem końcowej syreny (4 KO, 2 Sub). Przed dołączeniem do największej organizacji na świecie miał okazję występować na galach PFL oraz Titan FC.

Tafa (MMA 4-0) zadebiutuje starciem z Usmanem w szeregach amerykańskiego giganta. Australijczyk to były zawodnik największej kickboxerskiej organizacji na świecie – Glory. Jego rekord w kickboxingu opiewa w 20 zwycięstw i 5 porażek. Swoją karierę w MMA rozpoczął w lipcu ubiegłego roku i zwyciężył wszystkie dotychczasowe pojedynki poprzez nokauty. Jego ostatni pojedynek miał miejsce na karcie wstępnej sylwestrowego meczu Bellator vs RIZIN. Wówczas zmierzył się on z Tsuyoshim Sudario. „The Juggernaut” wygrał ów starcie nokautując Japończyka już w pierwszej odsłonie walki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of seroslav
seroslav

Maximum FC
Heavyweight

1,727 komentarzy 5,686 polubień

Ten Usman wyglada jakby go rok temu z szałasu wyciągnęli

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of ninja
ninja

UFC
Heavyweight

18,182 komentarzy 41,868 polubień

Ten Usman wyglada jakby go rok temu z szałasu wyciągnęli

chyba z takiego

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

32,961 komentarzy 112,726 polubień
Avatar of Bmyak
Bmyak

Brutaal
Light Heavyweight

600 komentarzy 1,134 polubień

Ciekawe kiedy wpadnie na sterydach.

Odpowiedz polub

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,998 komentarzy 27,645 polubień

chyba z takiego

Chwila nie uwagi i londujesz na Ciupagi…

Odpowiedz polub