robert złotkowski

Robert Złotkowski, trener Jana Błachowicza od technik stójkowych współpracuje z mistrzem UFC od wielu lat. Teraz, gdy Błachowicz wywalczył pas wagi półciężkiej, Złotkowski jest przekonany, iż sukces Janka przyciągnie do MMA nowe talenty. W rozmowie z Przemysławem Iwańczykiem dla Polsatu Sport, trener Błachowicza powiedział:

Myślę, że jego sukces pociągnie do tego sportu rzeszę talentów, które także zechcą sięgać po swoje laury. Kiedyś takim impulsem dla mojego pokolenia był Marek Piotrowski, dzięki któremu wielu zaczęło uprawiać kickboxing.

Złotkowski dodał również, że dla MMA nastały bardzo dobre czasy.

MMA ma bardzo ciekawy czas, sporty walki są coraz popularniejsze, praktycznie nie ma telewizji sportowej, która nie relacjonowałaby jakichś zawodów z tym związanych. Gale zza oceanu, lokalne wydarzenia, mamy wiele federacji, których zawodnicy chcą rozpychać się podczas międzynarodowych wydarzeń. Cieszę się niezwykle, że sztuki walki tak mocno weszły w nasz sportowy krajobraz, ludzie to po prostu uwielbiają.

Trener Błachowicza zachęca również do treningu MMA osoby, które chciałby podejść do tego rekreacyjnie.

To sport jak każdy inny. Nie wszyscy zostaną zawodowcami. Nie każdy uczestniczy w maratonach, choć lubi biegać. Nie każdy, kto uprawia boks, dostanie pas mistrza świata. MMA to sport ogólnorozwojowy, który daje tężyznę fizyczną.

Trener Złotkowski od lat pracuje z najlepszymi zawodnikami w klubie WCA. Jest też byłym kickboxerem, który stoczył około 120 pojedynków w różnych formułach tej dyscypliny sportu. Wywalczył między innymi tytuł mistrza świat, Europy i Polski. W latach 1994-1998 był członkiem Polskiej Kadry Narodowej w kickboxingu. Potem walczył zawodowo w boksie, w którym wygrał 13 z 15 pojedynków.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.