Świetna wiadomość dla fanów MMA mieszkających we Francji! Od stycznia 2020 roku, sport MMA będzie w pełni legalny!

Niemal pewna w tym momencie jest wizyta organizacji UFC w stolicy Francji, Paryżu o czym wielokrotnie w przeszłości mówili przedstawiciele największej organizacji MMA na świecie. Francja była przedostatnim krajem w Europie w którym sport MMA jest nielegalny, na liście została w tym momencie już tylko Norwegia.

Jak poinformowała wczoraj francuska minister sportu, Roxana Maracineanu Francja zrobiła duży krok w kierunku legalizacji mieszanych sztuk walk. Maracineanu na swoim profilu na Twitterze ogłosiła, że kraj będzie przyjmował wnioski od istniejących federacji sportowych, które będą chciały brać udział w rozwoju i nadzorowaniu MMA we Francji.

Dodała, że ​​od 1 stycznia 2020 r. MMA będzie uznanym sportem we Francji na poziomie zawodowym i amatorskim. Oczywiście jak to często bywa we Francji, nie obejdzie się bez politycznie sportowych struktur i działaczy którzy będą nadzorować rozwój MMA w tym kraju.

MMA zostało praktycznie zakazane we Francji w 2016 r .; kiedy do obowiązujących już rygorystycznych przepisów dodano kolejne, między innymi całkowity zakaz uderzenia w parterze lub walczenie ze sobą w tzw. klatce. Wiele osób podejrzewało, że przepisy te wprowadzono na życzenie jednego z najsilniejszych związków sportowych we Francji, mocno powiązanego z francuskimi politykami, Związku Judo które miało obawiać się konkurencji innych dyscyplin.

Zgodnie z artykułem w Le Parisien, wnioski federacji mają być złożone we wrześniu, a ostateczna decyzja zostanie podjęta 31 grudnia, aby ustalić, która federacja będzie nadzorować MMA w całym kraju. Wśród kandydatów do regulacji MMA są obecne federacje Muay Thai i Kickboxingu, Karate, Judo, Francuskiego boksu i Zapasów.

Chęć na pewno zgłoszą również obecne w kraju organizację promujące MMA jak powiązana z IMAFF – CFMMA. Prowadzone przez Bertranda Amoussou obie organizacje od lat aktywnie walczyły o legalizację MMA we Francji. Dziś z wielkim zadowoleniem przyjął decyzję minister sportu:

Dziękuję pani minister za odwagę. Właśnie uwolniłaś dziesiątki tysięcy wyznawców sportu MMA. Rodzina MMA jest Ci winna wielką świeczkę. Będziemy pracować wspólnie, aby zbudować wspaniałą organizację i udowodnić, że miałeś rację, aby nam zaufać…
Jeszcze raz dziękuję
Osssu Osssu

Merci madame la ministre pour votre courage. Vous venez de libérer des dizaines de millier de pratiquants de MMA d'un…

Publiée par Bertrand Amoussou sur Lundi 24 juin 2019

Organizacja UFC wydała poniższe oświadczenie:

„UFC z zadowoleniem przyjmuje dzisiejsze oświadczenie Ministerstwa Sportu, które jest pierwszym krokiem do oficjalnego uznania MMA i włączenia tego sportu do francuskiego ekosystemu sportowego”, powiedział w oświadczeniu wiceprezes UFC i dyrektor ds. Operacyjnych Lawrence Epstein. „Będziemy uważnie śledzić postępy w zakresie konsultacji i zwracać szczególną uwagę na poszanowanie integralności MMA i zachowanie jej zasad przez federację nadzorującą sport. Przekazujemy Francji do dyspozycji naszych globalnych ekspertów oraz wiedzę na temat MMA która pomoże w procesie budowania tego sportu”

Wybrana federacja będzie miała pozwolenie na regulację MMA we Francji przez dwa lata. Według raportu Le Parisien, w 66 milionowej Francji jest około 40 000 osób trenujących sport MMA.

Francja która była jednym z ostatnich cywilizowanych krajów bez zalegalizowanego MMA, ma kilku reprezentantów w największej organizacji MMA na świecie w tym gwiazdę wagi ciężkiej Francisa Ngannou, który wystąpi w walce wieczoru gali UFC w Minneapolis w najbliższą sobotę.

„To ważny moment dla zawodników MMA we Francji i sportów francuskich” – powiedziała Maracineanu za Le Parisien. „Przez wiele lat Francja była wyjątkiem. Tę rzeczywistość trzeba było wziąć pod uwagę, aby lepiej ją zrozumieć i wyjaśnić”.

47 KOMENTARZE

 1. Mmarocks ma już od lat na miejscu korespondenta. Gdzie były inne portale przez ten czas? Rekord!

 2. Ciekawe czy UFC zdąży wpaść zanim Francja upadnie :rofl: Generalnie petarda news, ciekawe jak scena MMA teraz zareaguje, czy pojawi się coś mocnego lokalnego jak KSW w Polsce czy amerykańce zgarną wszystko bez walki :devil smile:

 3. widzicie? związek zawodowy ma sens, odsunie się szkodników jak Okniński, a Lewy zrobi tu biznes

  Poprawione

 4. Ciekawe czy UFC zdąży wpaść zanim Francja upadnie :rofl: Generalnie petarda news, ciekawe jak scena MMA teraz zareaguje, czy pojawi się coś mocnego lokalnego jak KSW w Polsce czy amerykańce zgarną wszystko bez walki :devil smile:

  a co mają do zgarnięcia, jedna gala na dwa lata?

 5. Oczywiście jak to często bywa we Francji, nie obejdzie się bez politycznie sportowych struktur i działaczy którzy będą nadzorować rozwój MMA w tym kraju.

  Lewy pionier, Francja jest w :showdatass:

 6. Confrontation des arts martiaux : Grande duel de mousquetaires

  Nie mogę się doczekać zapowiedzi i chłopaków popierdalających w falbanach :juanlaugh:

 7. Pierwsza gala, jeden zamach, mma znowu nielegalne, zamykam.

  Chcialem dac lajka, ale w sumie nie, bo to nie jest smieszne.

  Wiesz jak sie balem bedac na gali KSW na Stadionie Narodowym, bo to bylo zaraz kilka-kilkanaście dni po jakims zamachu na koncercie dla mlodziezy co zginelo fhuj dzieci nie pamietam juz w jakim kraju.

 8. Chcialem dac lajka, ale w sumie nie, bo to nie jest smieszne.

  Wiesz jak sie balem bedac na gali KSW na Stadionie Narodowym, bo to bylo zaraz kilka-kilkanaście dni po jakims zamachu na koncercie dla mlodziezy co zginelo fhuj dzieci nie pamietam juz w jakim kraju.

  Na krs bomba?? :juanlaugh: Weź im nie podsuwaj takich medialnych pomysłów.

  Bomby wybuchają tam gdzie mają wybuchać, w Polsce wybuchac nie będą, jakiś syryjczyk czy tam inny pakus zadźgał złodzieja który ukradł mu cole z kebabu i w ełku chyba całe pospolite ruszenie się zebrało zeby bude spalić razem z nimi. Gdyby poszła bomba gdzies grubiej to kebsy palily by się od giewontu po monciaka, nikomu to na ręke. :jjsmile:

 9. Gdyby poszła bomba gdzies grubiej to kebsy palily by się od giewontu po monciaka, nikomu to na ręke.

  :beczka:

  Wiesz jak sie balem bedac na gali KSW na Stadionie Narodowym

  :dont_be_scared:

 10. Barnaoui i Parnasse myśle, ze jednak nie są gwarantem sukcesu. Tam większość będzie anonimowa. Tak na prawdę będzie badanie terenu, bo nikt nie wie jaki to rynek i jakich ma januszy.

 11. Ciekawe czy Wuwunio nie dałby rady ściągnąć go na wywiad do pal hajs tv, chłop się postarzał strasznie

  Próbował już, koleś odmówił.

 12. Nic się nie zmieni. Jest mnóstwo państw w europie, gdzie MMA jest legalne, a główne organizacje i tak nic tam nie robią.

  Pozdrawiam.

 13. Nic się nie zmieni. Jest mnóstwo państw w europie, gdzie MMA jest legalne, a główne organizacje i tak nic tam nie robią.

  Pozdrawiam.

  światowa ekspansja FAMEMMA może to zmienić

 14. MMA – to te walki w klatkach, coś jak walki psów? Okropieństwo, dziwni są ci Francuzi. No ale co się dziwić jak oni podobno żaby jedzą, tak słyszałem.

 15. W sumie długo to nielegalne MMA nie było. Słuszna decyzja

  Nie do końca, wcześniej również były ograniczenia, ale w 2016 poszli na całość. Przed tą decyzją musiano nieźle kombinować a gale odbywały się na dziwnych zasadach, ale o tym Tomasz mógłby więcej napisać.

  Tu masz więcej, pierwsza gala na zasadach prawie MMA odbyła się w 2015, rok później całkowicie ich dojechano.

  http://fightmmania.pl/aktualnosci/pierwsza-historyczna-francuska-gala-mma-w-klatce-za-nami-11257

 16. Francuskiego boksu

  Na czym to polega? Pierwsza cepa i rzucają biały ręcznik czy kto pierwszy spierdoli z ringu?

 17. Tęsknię za czasami kiedy walki w klatkach były undergroundowe w całej Europie… to był klimat! Nigdy nie wiedziałes czy ktos nie zginie 😆

 18. Na czym to polega? Pierwsza cepa i rzucają biały ręcznik czy kto pierwszy spierdoli z ringu?

  To coś jak kickboxing w butach, nie wiem czemu tak na to mówią tutaj 😀 

 19. To coś jak kickboxing w butach, nie wiem czemu tak na to mówią tutaj 😀

  Czyli Mariusz na początku kariery uprawiał francuskie mma.

 20. To coś jak kickboxing w butach, nie wiem czemu tak na to mówią tutaj 😀

  Już spieszę z wyjaśnieniami, ten odcinek Jimiego wiele wyjaśniania.

 21. To bardzo dobre wieści. Już widzę te Złote Dzieci MMA. Może się okazać, że Francja stanie się kuźnią talentów. :jump::yahoo:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.