MGMGRANDGARDEN3

Jak donosi portal mmafighting.com legalizacja MMA w stanie Nowy Jork po wielu latach starań nigdy nie była tak bliska jak obecnie. W przyszłym tygodniu dojdzie do ostatecznego głosowania przez Zgromadzenie Stanu Nowy Jork nad zatwierdzeniem projektu ustawy o legalizacji MMA. Nie podano dokładnie dnia głosowania a projekt zatwierdzić muszą jeszcze trzy komitety zanim trafi on przed oblicze Zgromadzenia.

Senat Stanu Nowy Jork zatwierdzał ustawę przez 7 lat z rzędu jednak Zgromadzenie nigdy nie głosowało nad jej projektem. Nowy Jork to jedyny stan w USA w którym Mieszane Sztuki Walki są dyscypliną nielegalną – a uściślając – nie sankcjonowaną przez jakiekolwiek ciała nadzorcze (komisje stanowe). Dana White skwitował fakt o głosowaniu w specyficzny sposób:

Powodów dla których ustawa w tym roku ma znacznie większe szanse na przejście jest kilka. Jednym z nich jest znaczne wsparcie partii demokratycznej, a duży wpływ może mieć także zmiana przewodniczącego Zgromadzenia. Poprzedni przewodniczący – Sheldon Silver został w listopadzie ubiegłego roku skazany za korupcję i odwołany ze stanowiska. Nowy przewodniczący – Carl Heastie pełni swoją funkcję pierwszy rok.

Ustawa potrzebuje 76 głosów aby przejść do dalszego etapu, jednak mówi się o tym, że sami demokraci zapewnią około 80 głosów. Jeżeli ustawa zostanie przyjęta trafi do podpisania przez gubernatora Andrew Cuomo, który co ciekawe miał podane MMA w propozycjach budżetowych na ten rok.

Jeżeli ustawa przejdzie bez większych problemów Sportowa Komisja Stanu Nowy Jork otrzyma 120 dni na ustalenie sportowych zasad i reguł. Nieoficjalnie mówi się już o pierwszej gali UFC w stanie Nowy Jork już w listopadzie tego roku.

2 KOMENTARZE

  1. Jakby nie patrzec do NY mamy bliżej niż do Vegas, więc informacja na plus 😛

  2. Nie wiem co im tak zależy na tym NY jak 5 km od Manhattanu mają arene w New Jersey gdzie już odbywały się UFC

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.