Według wielu osób Kyle Dake jest obecnie najlepszym zapaśnikiem w stylu wolnym w Stanach Zjednoczonych. W 2020 roku planuje on występ na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Portal fight-library.com przeprowadził z Kyle’em rozmowę, w której padły dość ciekawe słowa.

28-latek rozpoczął od tego, skąd w jego życiu wzięły się zapasy.

„Zapasy to już sprawa rodzinna. Mój ojciec był All-American dla Uniwersytetu Kent State oraz trenerem Uniwersytetu Cornell i Ithaca College. Mój dziadek toczył walki w zapasach w Bowling Green i trenował w kilku szkołach średnich. Zasadniczo urodziłem się w pokoju zapaśniczym i nigdy z niego nie wyszedłem.”

Dyke wspomina mistrzostwa świata z 2019 roku, kiedy w turnieju mierzył się kolejno z reprezentantami Kirgistanu, Rosji, Uzbekistanu i Azerbejdżanu.

„Każdy facet, z którym mierzyłem się w tym turnieju, to zapaśnik byłego ZSRR i większość z nich trenuje razem przez cały rok. Musiałem więc przejść przez nich wszystkich, co było dla mnie wyzwaniem i sprawiło, że stałem się lepszy.”

Zapasy w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach zaczęły zyskiwać na popularności, głównie za sprawą takich osób, jak Jordan Burroughs, Kyle Snyder czy właśnie sam Kyle Dake. 28-latek śmiało wspomina o tym, że podobne uwielbienie do tego sportu, jak w Rosji czy Iranie, może mieć miejsce również w USA.

„Jestem bardzo podekscytowany naszą przyszłością w tym sporcie. Stawiamy się w sytuacji, w której małe dzieci mogą zostać gwiazdami. Jeśli wybierzesz się do Rosji lub Iranu, największymi gwiazdami są tam zapaśnicy. Oni to uwielbiają i nie ma powodu, dla którego nie mogłoby być tak samo w Stanach Zjednoczonych. Media społecznościowe zmieniają wszystko i pozwalają sportowcom opowiedzieć własne historie.”

Portal fight-library.com, których przeprowadził wywiad z Dake’iem, wspomina o głośnym starciu Jordana Burroughsa z Benem Askrenem, przed którym fani byli niesamowicie podekscytowani tym zestawieniem. Zawodnik organizacji UFC przegrał wtedy 0-11. Kyle Dake zapytany o podobne zestawienie z jego udziałem, bez zastanowienia zaproponował następujące starcie:

„Jeśli Khabib chciałby ze mną wejść na matę zapaśniczą, jestem na to gotowy! Słyszałeś, Khabib Nurmagomedov? Zróbmy to!”

Kyle Dake to dwukrotny mistrz świata w zapasach w stylu wolnym. W 2018 roku w Budapeszcie zdobył złoto pokonując w turnieju Martina Obsta, Davita Khutsishviliego, Akhmeda Gadzhimagomedova i Jabrayila Hasanova. Rok później podczas mistrzostw w Nur-Sultan pokonywał kolejno Oibeka Nasirova, Gadzhiego Nabieva, Rashida Kurbanova i Jabrayila Hasanova.

https://youtube.com/watch?v=McuR-7ts5I8

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.