sdf
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Antonio Rodrigo Nogueira (MMA 34-9-1, 1NC) nie porzuca planów powrotu do oktagonu. Brazylijczyk w wywiadzie dla portalu MMAFIghting.com zdradził, że zamierza stoczyć jeszcze przynajmniej kilka pojedynków.

Cztery tygodnie temu przeszedłem operację więzadła krzyżowego i dziś czuje się dobrze. Przy tego typu kontuzji powrót do pełnej sprawności fizycznej zajmuje przynajmniej pięć miesięcy. Obecnie uczęszczam na rehabilitację. Znam ograniczenia swego ciała i nie dopuszczę do nabawienia się kolejnego urazu. Dodatkowo jeżdżę na rowerze i codziennie ćwiczę na siłowni, lecz z udziałem w treningach będę musiał jeszcze się wstrzymać.

Zapytany o ewentualną ilość walk oddzielających go od zakończenia kariery odpowiedział – Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem. Na razie zamierzam przygotować się do powrotu, który zaplanowałem sobie na przyszły rok. Wpierw jednak chcę powrócić do pełni formy.

16 KOMENTARZE

 1. Już dawno powinien wylegiwac się na emeryturze bo patrzenie na jego bezradnośc jest straszne.

 2. Bez przesady , myślę że spokojnie może dać jeszcze 1-2 walki z kimś z niższego poziomu. Na jakąś drogę po pas nie ma go po co pchać ale myślę że sam Dana powinien pomyśleć o wsdzeniu go na jakiś ME gali w Brazyli z jakimś Pottsem, Omielańczukiem i zakończeniu kariery zwycięstwem. Coś jak z Fedorem.
  My fans i go back to fight, Weidman and Anderson Silva ,I back trust me I back

 3. pem1990, popieram, jakiś zawodnik będący na skraju wywalenia, gala w Brazylii, a potem trenować dzieci w MMA/BJJ 😉

 4. Dokładnie,  niech sobie obije jakiegoś średniaka w Brazylii i niech kończy. Miał piękną karierę, po co to rozmieniać na drobne.

 5. Wyjdzie z kimś jeszcze, dostanie taką plombe jak z Nelsonem to już może być po goścu totalnie. Na co mu to? Wiadomo ze kazdy by chciał kończyć kariere z W na koncie, ale nawet nie ma za bardzo z kim go zestawić teraz zeby to się sprzedało.

 6. straszne klamstwo, UFC odgrzewa strasznego kotleta – Mir vs Nog i masz jakakolwiek sprzedaz. 🙂

 7. @baju

  Mir vs Nog 3 to byłaby dobra walka pożegnalna zarówno dla Franka jak i Minotauro. W sam raz na Fight Night w Brazylii.

 8. Mir vs Nog 3 całkiem ciekawa opcja ale wolałbym chyba zobaczyć ich w innych walkach, w obecnej formie Noga to Mir by go poskładał po raz trzeci, te cztery porażki Mira to ścisła czołówka + jedno za szybkie przerwanie.

 9. @Brasil

  Ostatni pogromcy Noga to też niezły kaliber zawodników. Mir też jest ostatnio w słabej formie, niemniej zgadzam się że byłby w tej walce faworytem.

 10. lepiej żeby nie wracał. chciałbym co prawda, żeby zakończył karierę wygraną, ale za duże ryzyko, a Krylova przecież nie dostanie bo ten zszedł wage niżej

 11. Mir nie jest ostatnio w słabej formie. To jest cień zawodnika, którym kiedyś był. Pomijam BJJ, bo nikt z nim nie schodzi do parteru, ale za czasów walk z Kongiem czy I walki z Nogiem to i w stójce prezentował naprawdę dobry poziom. Potem zanotował gigantyczny regres w tym zakresie. Wygląda na to, że karierę Mirowi złamał Lesnar. Dopakowany Mir stał się wolny i pasywny, a porażka z Brockiem chyba odebrała mu też motywację. Ok, ostatnie walki Mir przegrywał ze ścisłą czołówką, ale styl jaki prezentował w tych walkach był katastrofalny. IMO tym razem Nogueira by był górą.

  Niemniej jednak również chciałbym na koniec kariery zobaczyć Noga w 1-2 walkach z jakimiś noname'ami typu Potts, żeby mógł zakończyć karierę w zieleni, na takiej zasadzie jak Fjodor.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.