Wczoraj Conor McGregor wysłał wiadomość do przywódców Irlandii, żądając całkowitego zablokowania kraju w celu zwalczania rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. Dziś na jego słowa odpowiedział irlandzki minister finansów Paschal Donohoe dziękując za wsparcie w uświadamianiu społeczeństwa.

Polityk w prywatnej wiadomości którą opublikował były mistrz UFC, zachęcił McGregora do jeszcze większych wysiłków w przekonywaniu Irlandczyków, szczególnie tych młodszych dla których jest wzorem aby przebywali z dala od innych osób:

„Zastanów się, w jaki jeszcze sposób możesz zachęcić ludzi do ograniczenia kontaktów z innymi osobami. Musimy się jeszcze poprawić i zwiększyć wysiłki. Nawet mimo wszystkich wczorajszych wprowadzonych zmian, ludzie muszą nadal zachować dystans między sobą. My musimy włożyć więcej pracy w uświadamianiu nastolatków oraz młodych mężczyzn i kobiet, osób które słuchają ciebie. Poznałem twojego dobrego kolegę Johna Kavanagha i wiele się od niego nauczyłem. Gratuluję wszystkiego co osiągnąłeś i mam nadzieję, że ty i twoja rodzina jesteście bezpieczni i zdrowi.”

McGregor odpowiedział długą wiadomością w której opisał co zrobił już dla uświadomienia Irlandczyków oraz zapowiedział przekazanie 1 miliona euro na zakup sprzętu ochronnego potrzebnego dla szpitalnego personelu.

„Dzisiaj osobiście kupię środki ochrony osobistej o wartości 1 miliona euro, które zostaną rozmieszczone we wszystkich szpitalach walczących z wirusem w regionie Leinster”

W wiadomości do polityka, McGregor zaapelował również o zwiększenie wysiłków w walce z chorobą poprzez zamknięcie nieistotnych przedsiębiorstw oraz budynków. Poprosił również o całkowite zamknięcie portów lotniczych, dodając gdyby to było niemożliwe o wprowadzenie „rygorystycznych” środków kontroli których obecnie brakuje.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.