Michael Chandler, który przeszedł niedawno z Bellatora do UFC, już niedługo zawalczy w oktagonie amerykańskiej marki po raz pierwszy. Jego rywalem będzie Dan Hooker. Chandler licz na spektakularne zwycięstwo w tej walce.

W rozmowie dla serwisu MMA Fighting Chandler przyznał, że jest zadowolony nie tylko z doboru rywala, ale również z terminu walki.

Cieszę się na to zestawienie. To będzie dla mnie dobra możliwość pokazania się fanom UFC, szczególnie, że do walki dojdzie na największej karcie 2021 roku.

Do walki obu zawodników dojdzie 23 stycznia na gali UFC 257, podczas której starciem wieczoru będzie walka Conora McGregora z Dustinem Poirierem.

Chandler liczy, że po wygranej może zmierzyć się z jeszcze większym nazwiskiem.

Chcę pokonać Hookera przed czasem lub zdominować go. Dzięki temu w mocnym stylu przywitam się z fanami UFC, a wygrana ustawi mnie w pozycji, z której może wejdę do walki ze zwycięzcą starcia Conor vs Poirier, albo dostanę walkę o pas z Khabibebm.

Michael Chandler legitymuje się rekordem 21-5. W Bellatorze walczył nieprzerwanie od 2010 roku, w tym czasie został zwycięzcą turnieju oraz trzykrotnym mistrzem wagi lekkiej. W trakcie swojej kariery wygrywał z takimi zawodnikami jak Marcin Held, Eddie Alvarez, Patricky Freire, czy Benson Henderson.

Dan Hooker w organizacji Dany White’a jest od 2014 roku. Stoczył 15 walk z czołówką kategorii piórkowej oraz lekkiej. Do jego największych zwycięstw możemy zaliczyć pojedynek z: Gilbertem Burnsem, Jimem Millerem, Paulem Felderem oraz Jamesem Vickiem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.