Chociaż Robert Whittaker zapowiadał jakiś czas temu, że nie jest zainteresowany walką z Paulo Costą i uważa, że jego kolejnym rywalem powinien zostać Israela Adesanya, ten planuje iść do kategorii półciężkiej i tam zetrzeć się z Janem Błachowiczem. Wygląda jednak na to, że walką Whittakera z Costą jest zainteresowane UFC.

Zobacz również: „Nie lubię go i nie napiłbym się z nim” – Błachowicz o nienawiści do rywali

Niedawno Paulo Costa stwierdził, że jest pewny, iż ostatecznie do jego pojedynku z Whittakerem dojdzie, o czym powiedział w rozmowie z fanami w serwisie YouTube.

Chcę walki z Whittakerem, walki, która jest bliska finalizacji. Bardzo bliska. Ta walka zbliża się i do niej dojdzie. Jestem tego pewien. Pozostają detale do dogrania, kilka drobiazgów.

Teraz natomiast Wallid Ismail, menadżer Costy, w rozmowie dla Connection PVT stwierdził, iż walka Costy z Whittakerem jest planowana na marzec 2021 roku. Jedyne co teraz musi się starć, to podpisanie kontraktu na pojedynek przez Roberta. Wallid dodał również, że istnieje możliwość, aby starcie to było o pas tymczasowych wagi średniej, ze względu na to, że mistrz, Israel Adesanya, chce spróbować swoich sił w wadze półciężkiej.

29-letni Paulo Costa do UFC dołączył w 2017 roku jako mistrz Jungle Fight w kategorii średniej. Brazylijczyk zanotował bardzo mocny start w organizacji, nokautując każdego rywala w czterech kolejnych występach. Po zwycięstwach z Johnym Hendricksem oraz Uriah Hallem – „Borrachinha” po świetnej walce pokonał na punkty Yoela Romero. W ostatnim boju musiał po raz pierwszy uznać wyższość rywala w klatce, jakim był Israel Adesanya, mistrz UFC wagi średniej.

Whittaker w ostatnich dwóch walkach pokonał Jareda Cannoniera i Darena Tilla. W ostatnich 12 pojedynkach jego bilans wynosi 11-1. Jedyną przegraną w tym czasie zafundował mu Israel Adesanya na UFC 243.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.