Marzec  okazał się kolejnym miesiącem w tym roku, w którym wzrost zainteresowania mediów sprawami MMA uwidocznił się w znaczącym stopniu. Na taki wynik zebrało się kilka czynników i kilka ciekawych wydarzeń.

Największe zainteresowanie (ponad 2000 informacji) wzbudziły oczywiście działania organizacji KSW, która ogłosiła starcie Mariusza Pudzianowskiego z Tyberiuszem Kowalczykiem oraz pojedynek Łukasza Jurkowskiego z Rameau Thierry Sokoudjou. Dziennikarzy przyciągnęła również zbliżająca się gala KSW 38 – Live in Studio oraz książka o Mamedzie Chalidowie, która powstała we współpracy ze Szczepanem Twardochem.

UFC uzyskało w marcu nieco ponad 900 publikacji, na co, tradycyjnie już, miała w dużym stopniu wpływ Joanna Jędrzejczyk (ponad 500 materiałów). Występ Daniela Omielańczuka podczas londyńskiej gali UFC nie przełożył się w dużym stopniu na medialne zainteresowanie UFC (niecałe 100 publikacji).

Co ciekawe, trzecią organizacją, o której pisało się w marcu najwięcej było ACB (ponad 700 doniesień). Miało to oczywiście związek z walką Mameda Chalidowa na gali ACB 54. Prawie we wszystkich materiałach, w których pojawiało się ACB, wymieniano również Mameda.

O organizacji FEN, która w marcu przygotowała swoją warszawską galę, dziennikarze wspominalinieco ponad 600 razy.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.