medialnepodsumowaniemaj

Maj okazał się drugim najlepszym miesiącem pod względem liczby informacji w historii opracowania. Niestety okazał się również czasem, który przyniósł bardzo dużo negatywnych publikacji. Nawarstwiły się one po zakończonej gali KSW 35 w Ergo Arenie. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w maju działo się sporo w świecie MMA i zanim wybuchł kryzys związany z KSW, media w dużym stopniu interesowały się mieszanymi sztukami walki, które dostarczyły dziennikarzom sporo ciekawych wiadomości.

Liderem w maju okazało się oczywiście KSW, które w mediach ukazało się ponad 2100 razy. Jeszcze przed samą galą pojawiło się sporo ciekawych informacji, które wzbudziły zainteresowanie różnych redakcji. Kendall Grove został usunięty z rozpiski KSW 35, a w jego miejsce wszedł Antoni Chmielewski. Ogłoszono mocnego rywala dla Mateusza Gamrota, którego pojedynek znalazł się wśród 10 najciekawszych majowych zestawień serwisu Sherdog.com. W podsumowaniu tym pojawiła się również walka Mameda Khalidova z Azizem Karaoglu. Ogłoszono także, iż Michał Fijałka zawalczy podczas gali KSW 35, a tuż przed wydarzeniem Łukasz Chlewicki otrzymał zupełnie nowego rywala. Sporo pisano również o „Pudzianie”, który zrzucił przed walką dużo kilogramów i trenował z Arturem Szpilką oraz o Popku, który zapowiedział powrót do MMA pod szyldem KSW. Tuż po gali rozpoczął się jednak okres, w którym zaczęto publikować krytyczne i negatywne materiały odnoszące się do walki wieczoru i muzyki puszczonej na wejście Aziza Karaoglu. Tylko w okresie od 28 do 31 maja KSW pojawiło się w doniesieniach dziennikarskich 683 razy i trafiło do takich mediów jak TVN 24, RMF czy do głównego wydania „Wiadomości” TVP.

Na drugim miejscu w majowym zestawieniu znalazło się UFC, które uzyskało wynik ponad 600 informacji, w tym ponad 120 przypadło na Karolinę Kowalkiewicz, która odniosła kolejne cenne zwycięstwo w swojej karierze. Dużo też pisano i mówiono o Joannie Jędrzejczyk, która pojawiła się w mediach również ponad 100 razy.

W maju odbyła się także gala FEN 12 Feel The Force. W tym czasie organizacja Fight Exclusive Night pojawiła się w mediach ponad 420 razy.

Z ciekawych materiałów w maju warto zwrócić uwagę na: program „Kulisy sławy” w TVN, który był poświęcony Joannie Jędrzejczyk; publikację „Krwawy biznes” w magazynie „Men’s Health”, w  której na 6 stronach opisano historię powstawania organizacji UFC; duży dwustronicowy, dość negatywnie nacechowany materiał w „Rzeczpospolitej” o mieszanych sztukach walki; występ Karoliny Kowalkiewicz w programie „Dzień dobry TVN”; sesję prezentującą sportowe ubrania w miesięczniku CKM, w której modelem prezentującym sportowy styl był Wojciech Orłowski oraz na publikację we „Wprost” opisującą Polki odnoszące sukcesy na arenie międzynarodowej – wśród wymienionych kobiet znalazła się również Joanna Jędrzejczyk.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. W analizie nie uwzględniono branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.