luty

Luty stał w tym roku zdecydowanie pod znakiem trzydziestej Konfrontacji Sztuk Walki. Dzięki tej gali i jej promocji miniony miesiąc okazał się drugim, najbardziej medialnym w historii badania. Tradycyjnie w przypadku gal KSW, świetnym rozwiązaniem okazało się połączenie promocji aktualnego wydarzenia z informacjami na temat starć na gali z numerem 31 w Gdańsku.

KSW w Poznaniu oraz informacje o kolejnej gali w Ergo Arenie spowodowały, że w blisko 70% wszystkich lutowych materiałów pojawiła się marka Konfrontacji. Najczęściej media pisały o Borysie Mańkowskim, Karolinie Kowalkiewicz i Mateuszu Gamrocie.

UFC rozpoczęło sprzedaż biletów na galę w Krakowie i zorganizowało tam konferencję prasową. Nie przełożyło się to jednak na zwiększone zainteresowanie mediów. Podobnie jak w styczniu, o gali w Tauron Arenie pojawiło się około 100 materiałów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że o imprezie mówiono kilkanaście razy w stacjach Polsatu.

W lutym ruszyła również promocja kolejnej gali Fight Exclusive Night. Informacje o organizacji pojawiły się w mediach ponad 150 razy. W ponad połowie z nich wymieniano nazwisko Tymoteusza Świątka.

Z ciekawych publikacji w ostatnim miesiącu warto wspomnieć o materiale w lutowym wydaniu „CKM”, w którym Jan Błachowicz zaprezentował swój trening obwodowy.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. W analizie nie uwzględniono branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.