Po trzech miesiącach przerwy, w listopadzie MMA wreszcie przebiło zeszłoroczny, miesięczny wynik obecności w mediach i wygenerowało ponad 4700 publikacji.

Największe zainteresowanie mediów (blisko 2400 publikacji ) wzbudziła w listopadzie organizacja KSW, która przygotowała galę w Gliwicach. Karta walk tego wydarzenia, a w szczególności drugi pojedynek Mameda Khalidova z Tomaszem Narkunem spowodował, że oczy mediów na długo zwróciły się na markę KSW. W listopadzie sporo mówiono również o filmie „Underdog”, współtworzonym przez organizację.

UFC w tym miesiącu osiągnęło wynik ponad 700 materiałów, natomiast ani walka Adama Wieczorka, ani Bartosza Fabińskiego nie wzbudziły dużego zainteresowania mediów. Za to nominacja Jana Błachowicza do tytułu sportowca roku „Przeglądu Sportowego”, okazała się wydarzeniem zdecydowanie bardziej medialnym.

W październiku pojawiło się również blisko 150 materiałów o organizacji FEN. Na ten wynik w dużym stopniu miały wpływ perturbacje związane z zakontraktowaniem Normana Parke’a i jego potencjalną walką na gali FEN.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.